Od 2009 roku World Green Building Council organizuje World Green Building Week, zachęcając wszystkich uczestników cyklu życia budynku do aktywnego zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń na polu zrównoważonego budownictwa. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, tak jak inne stowarzyszenia członkowskie na całym świecie, co roku przyłącza się do akcji.

W tym roku zorganizowaliśmy popołudniowe spotkanie podzielone na część konferencyjną i green tour. Partnerem pierwszej została firma Cundall – Wojtek Stec, dyrektor firmy, mówił o spojrzeniu Cundall na przyszłość zielonych budynków i roli, jaką we wspieraniu projektowania i optymalizacji budynku odgrywają zintegrowane narzędzia BIM i symulacja numerycznej mechaniki płynów (CFD), w których firma się specjalizuje.

Drugą część stanowiła wycieczka po technicznych i biurowych wnętrzach nowego biurowca Skanska Property Poland, Atrium 1, a licznie zgromadzonych uczestników oprowadzał Adam Targowski, Sustainable Development and HVAC Project Leader. Atrium 1 to jeden z najbardziej zrównoważonych budynków w Polsce i Europie, goście więc byli żywo zainteresowani każdym elementem instalacji lub wyposażenia i mieli okazję do zadawania wielu pytań.

Dziękujemy Partnerom i uczestnikom tegorocznego WGBW Event. Wszystkich zapraszamy do współpracy i udziału w kolejnych organizowanych przez PLGBC wydarzeniach.

Więcej zdjęć na Facebooku.

Podobne informacje