• 10 czerwca 2020

World Green Bulding Week 2020

World Green Bulding Week 2020

World Green Bulding Week 2020 984 874 PLGBC

World Green Building Council ogłosiło 11. edycję World Green Building Week. Wydarzenie odbędzie się od 21 do 25 września br. W tym roku hasło przewodnie ogólnoświatowej kampanii to #ActOnClimate. PLGBC jako jedna z 70 green building councils na świecie włączy się w działania promujące akcję, angażując przy tym swoich członków.

World Green Building Week jest coroczną globalną kampanią, która przez edukację motywuje do kreowania, budowania oraz użytkowania ekologicznych budynków i przestrzeni. Każdego roku World Green Building Council aktywizuje zrzeszone green building councils, wraz z ich członkami i sympatykami, do wzięcia udziału w ogólnoświatowej kampanii, podejmującej najważniejsze wyzwania zielonego budownictwa.

Podczas World Green Building Week odbywają się na całym świecie dedykowane konferencje, szkolenia oraz kampanie medialne. Cel jest jeden: zwiększenie świadomości oraz motywacja do działania na rzecz zrównoważonych społeczności, zdrowych budynków oraz lepszego jutra.

Tegoroczna kampania World Green Building Week wesprze działania organizacji i wykorzysta zobowiązanie Net Zero Carbon Buildings Commitment do zachęcenia rządów do podjęcia konkretnych działań na rzecz dekarbonizacji budynków.

PLGBC oraz jego siostrzane green building councils, ich firmy członkowskie i partnerzy podejmują szereg inicjatyw dla budynków o zerowej emisji CO2. Działania te są istotne dla naszych społeczności, gospodarki i planety.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie:
www.worldgbc.org/worldgreenbuildingweek