• 1 kwietnia 2020

Współpraca BBC StoryWorks i World Green Building Council

Współpraca BBC StoryWorks i World Green Building Council

Współpraca BBC StoryWorks i World Green Building Council 240 299 PLGBC

BBC StoryWorks we współpracy z World Green Building Council wyprodukuje serię filmów o zrównoważonych budynkach, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Seria oparta zostanie o zagadnienie wpływu budynków na jakość życia ludzi i środowisko naturalne, w szczególności w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych i dostosowywania się do nich. Kanał BBC StoryWorks, część BBC Global News, zaangażuje publiczność, czyli 116 milionów unikalnych miesięcznych odwiedzających kanał BBC.com. Opracowana także będzie kampania medialna i społeczna skierowana do kluczowych grup odbiorców.

Celem produkcji jest przedstawienie, w jaki sposób budynki mogą być projektowane, budowane i eksploatowane tak, aby poprawić zdrowie ludzi i naszej planety. Seria obejmie szereg internetowych mini-dokumentów podkreślających kluczową rolę środowiska architektonicznego w łagodzeniu zmian klimatycznych i osiąganiu zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie ukazujących przywództwo, najlepsze praktyki i innowacje. Prace skupią się na opowiadaniu “ludzkich historii”, wskazujących korzyści dla ludzi i planety wynikające z zalecanych działań. Inspirujące przykłady mają zmobilizować ludzi na całym świecie do działania na rzecz przekształcenia ich domów i budynków w bardziej zrównoważone środowisko budowlane.

Będziemy informować na bieżąco o inicjatywie.