• 19 maja 2021

Wszystko zaczyna się w domu. PLGBC zaprasza do zdrowych zielonych mieszkań i domów.

Wszystko zaczyna się w domu. PLGBC zaprasza do zdrowych zielonych mieszkań i domów.

Wszystko zaczyna się w domu. PLGBC zaprasza do zdrowych zielonych mieszkań i domów. 1024 425 PLGBC

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego realizuje projekt Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy. W ramach edukacji nt. elementów zrównoważonego domu, przewidziane są kolejne prelekcje dla studentów, czy otwarte warsztaty i webinaria z udziałem ekspertów. Projekt finansowany jest w ramach grantu i programu Aktywni Obywatele.

Zmiany klimatu wymuszają zmianę nawyków i edukację konsumentów. Widząc potrzebę edukacji i zaangażowania różnych grup otoczenia we wspólne działania, PLGBC przygotowało projekt i otrzymało grant z programu Aktywni Obywatele na realizację inicjatywy pt. Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy.

Celem projektu PLGBC jest przyczynienie się do ochrony środowiska i dbałości o racjonalne korzystanie z zasobów planety, do polepszenia zdrowia i samopoczucia użytkowników mieszkań/domów i zmiany jakości ich życia oraz do zaangażowania obywateli we wdrażanie opracowanych rozwiązań w codziennym zrównoważonym życiu.

W najbliższym czasie zaplanowaliśmy kolejne aktywności:

  • Przygotowaliśmy kolejne spotkania (Politechnika Śląska), a także otwarte warsztaty dla zainteresowanych zdrowymi, zielonymi mieszkaniami i domami (https://kongres.miasta.pl/)
  • We współpracy z agencją badawczą Inquiry Sp. z o.o. specjalizującą się w badaniach konsumenckich i badaniach opinii publicznej, przeprowadzona została ankieta na temat postrzegania przez Polaków zagadnień związanych z ekologicznym domem lub mieszkaniem. W maju br. powstał raport Ekologiczny dom/mieszkanie. Zachęcamy do zapoznania się.
  • Powstał spot promocyjny projektu, zobacz:
  • Pracujemy nad wywiadami z ekspertami, którzy zachęcą do odpowiedzialnych i świadomych wyborów w naszym domu, dla zdrowia i lepszego życia, przyszłości. Premiera w maju.
  • Odwiedź naszą stronę internetową i znajdź konkretne wskazówki, podpowiedzi, co możesz zrobić dla zrównoważonego domu/mieszkania. Dodaj do ulubionych: budynkijakludzie.plgbc.org.pl
  • Już w czerwcu br. ruszamy z cyklem otwartych webinariów z udziałem ekspertów, którzy przedstawią konkretne rozwiązania zrównoważonego domu/mieszkania dla ochrony i oszczędności zasobów. Zapraszamy 11 czerwca br., będziemy rozmawiać o oszczędności wody.

Zachęcamy do aktywności.  Oszczędzając wodę, sortując odpady, dbając o obecność zieleni w Twoim otoczeniu, oszczędzając energię, wybierając zdrowe i bezpieczne materiały, angażując się w projekty ekologiczne, bliskie środowisku – tworzysz zrównoważony dom i przyczyniasz się do przeciwdziałania zmianom klimatu.

Więcej informacji: https://budynkijakludzie.plgbc.org.pl/

Projekt finansowany jest z dotacji nr K1m/0776 programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.