fbpx
  • 20 września 2021

Certyfikat ZIELONY DOM: wytyczne, projektowanie i realizacja — BIORÓŻNORODNOŚĆ II

Data
30 września

Godzina
10:00-11:15

Miejsce
ONLINE

Cena
bezpłatnie

Certyfikat ZIELONY DOM: wytyczne, projektowanie i realizacja — BIORÓŻNORODNOŚĆ II

Certyfikat ZIELONY DOM: wytyczne, projektowanie i realizacja — BIORÓŻNORODNOŚĆ II 1024 449 PLGBC

PLGBC przygotowało cykl webinariów poświęconych certyfikacji ZIELONY DOM.

Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska, wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi.

Począwszy od stycznia w comiesięcznych webinariach spotykamy się online z ekspertami i omawiamy poszczególne obszary zrównoważonego domu/mieszkania. Prezentujemy wiele różnych kontekstów, bezpośrednio przekładających się na zdrowie i samopoczucie, komfort i jakość życia, zwłaszcza, że w budynkach spędzamy około 90% czasu. Porozmawiamy m.in. o akustyce, automatyce w budynkach, LCA i LCC – cyklu życia budynku, o retencji wody, wodzie szarej, energii, termowizji i szczelności, budownictwie drewnianym i prefabrykacji, budowie i recyklingu materiałów.

Po dużym sukcesie pierwszego webinaru poświęconego bioróżnorodności postanowiliśmy raz jeszcze podjąć ten temat – tym razem w nieco innym ujęciu bioróżnorodności, której zastosowanie pozwala możliwie najefektywniej zrealizować wyzwania jakie stawia certyfikat ZIELONY DOM.

Prelegenci:

Dorota Bartosz, PLGBC
Aleksander Lech, GCL

Dyskusję moderuje Magdalena Wojtas, PLGBC

Po dyskusji będzie czas na serię pytań i odpowiedzi.

Patronat:

Architekci dla klimatu, BuildVent oraz Teraz Środowisko

Materiały: