fbpx
  • 12 stycznia 2021

Certyfikat ZIELONY DOM: wytyczne, projektowanie i realizacja – BMS W BUDYNKACH MIESZKALNYCH

Data
26 stycznia

Godzina
10:00-11:30

Miejsce
Online

Cena
bezpłatnie

Certyfikat ZIELONY DOM: wytyczne, projektowanie i realizacja – BMS W BUDYNKACH MIESZKALNYCH

Certyfikat ZIELONY DOM: wytyczne, projektowanie i realizacja – BMS W BUDYNKACH MIESZKALNYCH 1024 449 PLGBC

PLGBC przygotowało cykl webinariów poświęconych certyfikacji ZIELONY DOM.

Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska, wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi.
Budynki to wiele różnych aspektów, które bezpośrednio przekładają się na zdrowie i samopoczucie, komfort i jakość życia,
szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w budynkach spędzamy około 90% czasu.

Od stycznia do grudnia br. , będziemy spotykać się online z ekspertami i omawiać poszczególne obszary zrównoważonego domu/mieszkania.
Porozmawiamy m.in. o akustyce, automatyce w budynkach, LCA i LCC – cyklu życia budynku, o retencji wody, wodzie szarej, energii, termowizji i szczelności, budownictwie drewnianym i prefabrykacji, budowie i recyklingu materiałów.
Kolejny webinar z cyklu poświęcony będzie rozwiązaniom z zakresu BMS, których realizacja pozwala możliwie najefektywniej zrealizować wyzwania jakie stawia certyfikat ZIELONY DOM.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Architekci dla klimatu, BuildVent oraz Teraz Środowisko.

Pobierz materiały z wydarzenia:

Eksperci:

dr inż. Dorota Bartosz
Ekspert w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC, realizującym międzynarodowe projekty Smarter Finance for Families oraz Build Upon, związane m.in. z efektywnością energetyczną budownictwa mieszkaniowego, istniejącego i nowopowstałego.
Doktor inż. z ponad 20 letnim doświadczeniem dydaktycznym i naukowo-badawczym zdobytym na Politechnice Śląskiej w Katedrze Ogrzewnica, Wentylacji i Techniki Odpylania.

dr inż. arch. Tomasz Bradecki
Architekt Wydział Architektury Politechnika Śląska, Prodziekan ds. Współpracy i rozwoju, ukończone podyplomowe studium wyceny nieruchomości, członek Śląskiej Izby Architektów, uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej, w 2015 Tomasz Bradecki w gronie najlepszych architektów przed 40-tką wg magazynu propertydesign.pl, w roku 2017 członek kapituły projektu HOMEZONE nominującego nagrodę TOPMARKA, od 2009-go roku adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, na stałe łączy pracę zawodową z dydaktyką.

Artur Pollak
Prezes Zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a także Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Współtwórca Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC. Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach APA Black House. Współpracował z takimi koncernami jak: VW, GM, 3M, Daimler, MAN, Roca czy Siemens.

Dyskusję moderuje: Magdalena Wojtas
Sustainable Development Manager w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego