fbpx
 • 13 kwietnia 2022

Dlaczego deklaracje środowiskowe i ocena cyklu życia budynku są niezbędnymi narzędziami procesu dekarbonizacji cz. I

Data
13 maja

Godzina
10:00-11:30

Miejsce
ONLINE

Cena
bezpłatnie

Dlaczego deklaracje środowiskowe i ocena cyklu życia budynku są niezbędnymi narzędziami procesu dekarbonizacji cz. I

Dlaczego deklaracje środowiskowe i ocena cyklu życia budynku są niezbędnymi narzędziami procesu dekarbonizacji cz. I 1024 337 PLGBC

Jeżeli:

 • kwestie związane z deklaracjami środowiskowymi dla produktów budowlanych wydają Ci się niejasne,
 • chcesz uporządkować obecną wiedzę w tym zakresie,
 • interesuje Cię rozwój produktów o jak najmniejszym wpływie na środowisko,
 • chcesz wiedzieć jak użyte w Twoim projekcie materiały oddziałują na środowisko

to zapraszamy Cię na szkolenie przeprowadzone przez dr inż. Justynę Tomaszewską, ekspertkę Instytutu Techniki Budowlanej, krajowego Operatora Programu Deklaracji Środowiskowych III Typu (EPD).

Zakres:

 1. Etykiety i deklaracje środowiskowe wg standardów ISO
 2. Deklaracje Środowiskowe III Typu (EPD) jako nośnik informacji środowiskowej w komunikacji biznesowej (omówienie schematu przygotowania i interpretacja zawartości)
 3. Wykorzystanie EPD do oceny śladu środowiskowego budynku
 4. Wykorzystanie analizy cyklu życia (LCA) jako metody oceny oddziaływań środowiskowych powodowanych przez sektor budowlany

Czas trwania szkolenia: 90 min.

Rejestracja
  Administratorem Państwa danych osobowych jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego z siedzibą w 44-100 Gliwicach, ul. Konarskiego 18C/2-11A. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu organizacji webinaru (podstawa prawna: niezbędność przetwarzania do wykonania umowy o uczestnictwo w szkoleniu).Więcej informacji w na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

  dr inż. Justyna Tomaszewska

  Instytut Techniki Budowlanej (ITB)

  Inżynier materiałowy ze specjalizacją w dziedzinie nanomateriałów i nanotechnologii. Jako pracownik naukowy Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), kieruje zespołem zajmującym się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną i środowiskową. Obszarem Jej zainteresowania jest m.in. analiza oddziaływań środowiskowych, powodowanych przez sektor budowlany. Od 5 lat zajmuje się opracowywaniem Deklaracji Środowiskowych III Typu (EPD), współpracując z europejskim stowarzyszeniem Operatorów Programu EPD – EcoPlatform.

  Szkolenie zorganizowane w ramach projektu #BuildingLife, który realizowany jest przez World Green Building Council we współpracy z 10 europejskimi green building councils – w tym PLGBC. Projekt jest wspierany przez partnerów skoncentrowanych na budowaniu bardziej zrównoważonego środowiska: IKEA Foundation i Laudes Foundation.