• 31 stycznia 2023

Jak efektywnie przeprowadzać modernizacje budynków wielorodzinnych? Dzień pierwszy

Data
13 kwietnia

Godzina
09:00-16:00

Miejsce
ONLINE

Cena
bezpłatnie

Jak efektywnie przeprowadzać modernizacje budynków wielorodzinnych? Dzień pierwszy

Jak efektywnie przeprowadzać modernizacje budynków wielorodzinnych? Dzień pierwszy 1024 270 PLGBC

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje drugą edycję szkolenia online Jak efektywnie przeprowadzać modernizacje budynków wielorodzinnych? w ramach realizowanego projektu RetrofitHUB.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematyką efektywności energetycznej budynków, w tym m.in. do zarządców prywatnych i miejskich, wykonawców, konsultantów, a także studentów.

Celem szkolenia jest przybliżenie wybranych zagadnień związanych z modernizacją budynków wielorodzinnych, w tym z przepisami prawa, audytem energetycznym, badaniami termowizyjnymi, automatyką i regulacją instalacji, zastosowaniem OZE (m.in. pomp ciepła) w budynkach wielorodzinnych, wentylacją, a także komunikacją z mieszkańcami.

Szkolenie dotyczy potencjału i możliwości przeprowadzania skutecznej i efektywnej modernizacji budynków wielorodzinnych. Tematyka trzydniowego szkolenia to:

 • Europejska fala renowacji jako strategia obniżania emisyjności sektora budownictwa.
 • Podstawowe informacje o regulacjach prawnych związanych z modernizacją budynków mieszkalnych wielorodzinnych.
 • Audyt energetyczny.
 • Termowizja.
 • Automatyka i regulacja instalacji c.o. i c.w.u.
 • Pompy ciepła w budynkach wielorodzinnych.
 • Fotowoltaika w budynkach wielorodzinnych.
 • Systemy wentylacyjne w budynkach wielorodzinnych.
 • Modernizacja budynków wpisanych do Rejestru Zabytków.
 • Finansowanie modernizacji budynków wielorodzinnych.
 • Komunikacja zarządcy z mieszkańcami w kontekście edukacji i świadomego użytkowania budynku.

Szkolenie odbędzie się online przez aplikację ZOOM w następujących terminach:

Pierwszy dzień: 13 kwietnia 2023 r. w godz. 9:00-16:00
Drugi dzień: 20 kwietnia 2023 r. w godz. 9:00-15:30
Trzeci dzień: 27 kwietnia 2023 r. w godz. 9:00-15:30

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Po zarejestrowaniu otrzymasz e-mail potwierdzający, zawierający informację, jak dołączyć do spotkania.

Prowadzące szkolenie

dr inż. Dorota Bartosz

Dyrektorka ds. Zrównoważonego Budownictwa, PLGBC

Dyrektor techniczna ds. zrównoważonego budownictwa w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Doktor inżynier z ponad 20 letnim doświadczeniem dydaktycznym i naukowo-badawczym zdobytym na Politechnice Śląskiej w Katedrze Ogrzewnictwa, Wentylacji i Techniki Odpylania. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych. Związana z tematyką efektywności energetycznej budynków, członkini Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.

mgr inż. Katarzyna Mateja

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piekarach Śląskich

Mgr inż. Katarzyna Mateja, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piekarach Śląskich. Ukończyła studia w specjalności Inżyniera Procesów Budowlanych – Technologie i Zarządzanie w Budownictwie w stopniu magistra na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2005 roku związana zawodowo ze śląskimi organami Nadzoru Budowlanego.

dr inż. Aleksandra Specjał

Adiunkt Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki w Katedrze Ogrzewnictwa, Wentylacji i Techniki Odpylania Politechniki Śląskiej

Dr inż. Aleksandra Specjał ukończyła studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, a następnie sześć lat pracowała w Biurze Studiów i Projektów Górniczych w Gliwicach, gdzie uzyskała uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej. Posiada uprawnienia do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków, zgodnie z Ustawą o charakterystyce energetycznej.

Szkolenie jest wynikiem realizacji projektu RetrofitHUB, finansowanego przez GIZ: European Climate Initative (EUKI), na zlecenie German Federal Ministry for Economic Affairs and Climate Action (BMWK). W projekcie biorą również udział siostrzane organizacje z Chorwacji (CroatiaGBC) i Węgier (HungaryGBC).

Skip to content