fbpx
  • 22 kwietnia 2022

PLGBC Green Building Tour – magazyn BTS DHL/Zalando (Panattoni)

Data
26 maja

Godzina
10:00-11:30

Miejsce
Żerniki Wielkopolskie

Cena
BEZPŁATNIE

PLGBC Green Building Tour – magazyn BTS DHL/Zalando (Panattoni)

PLGBC Green Building Tour – magazyn BTS DHL/Zalando (Panattoni) 1024 345 PLGBC

Zlokalizowany w Żernikach Wielkopolskich BTS DHL/Zalando to drugi w tym roku obiekt certyfikowany na poziomie ”Excellent”. Uzyskany przez magazyn wynik to 74,2 proc. Aż w trzech kategoriach ocena sięgnęła jednak najwyższego poziomu „Outstanding”.

W kategorii „Woda” obiekt zdobył maksymalne 100 punktów. Taka ocena to efekt wprowadzenia szeregu rozwiązań, które pozwalają na redukcję jej zużycia. Z jednej strony to m.in. urządzenia o ograniczonym przepływie wody, perlatory czy elektrozawory. Z drugiej – nasadzenia rodzimej roślinności na terenie działki. Dzięki zatrudnieniu ekologa i dostosowaniu roślinności do lokalnych ilości opadów, nie wymaga ona podlewania.

Zrównoważone życie budynku. Wysokie noty – na poziomie „Outstanding” – obiekt zyskał także w kategorii „Odpady” (86 pkt.) oraz „Zdrowie i Komfort Użytkowników” (91 pkt.). Gospodarka odpadami jest niezwykle istotna zarówno z punktu zrównoważonego rozwoju, jak i poziomu certyfikacji obiektów. Dotyczy przy tym nie tylko samego procesu budowy, ale również późniejszego zarządzania całym obiektem.

Przy budowie BTS DHL/Zalando recyklingowi poddano aż 86,68% odpadów. Do budowy użyto drewna pochodzącego wyłącznie z legalnych źródeł o znanym łańcuchu dostaw oraz materiałów posiadających certyfikaty EPD w ilości większej niż maksymalna premiowana w certyfikacji. Budynek i jego otoczenie przygotowano jednak przede wszystkim na zachodzące zmiany klimatyczne w dłuższej perspektywie. Dobór materiałów i zastosowane rozwiązania mają go uchronić przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Jednocześnie przygotowano także Strategię Adaptację Obiektu do zmian funkcjonalnych. Pozwoli ona ograniczyć w przyszłości roboty budowlane związane z rozbudową lub zmianą przeznaczenia budynku. Wynik Analizy Cyklu Życia Budynku na poziomie 88,9% potwierdza maksymalne zmniejszenie zużycia energii, emisji i wpływu na środowisko w całym cyklu życia budynku.

Rejestracja zakończone