fbpx
  • 9 listopada 2021

PLGBC_BUDYNKI_JAK_LUDZIE: AKUSTYKA

Data
29 listopada

Godzina
10:00

Miejsce
ONLINE

Cena
bezpłatnie

PLGBC_BUDYNKI_JAK_LUDZIE: AKUSTYKA

PLGBC_BUDYNKI_JAK_LUDZIE: AKUSTYKA 1024 337 PLGBC

W ramach projektu Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy zapraszamy do udziału w cyklu webinariów z ekspertami na temat elementów zrównoważonego mieszkania/domu.

Chcemy zachęcić Cię do wprowadzenia zmian w codziennych nawykach, aktywnościach w Twoim domu. Oszczędzając wodę, sortując odpady, dbając o obecność zieleni w Twoim otoczeniu, oszczędzając energię, wybierając zdrowe i bezpieczne materiały, angażując się w projekty ekologiczne, bliskie środowisku – tworzysz zrównoważony dom i przyczyniasz się do przeciwdziałania zmianom klimatu. Wybieraj i działaj świadomie dla zdrowia i lepszego życia. Mamy nadzieję, że zainspirujesz także innych do działań.

POZNAJ ELEMENTY ZRÓWNOWAŻONEGO MIESZKANIA/DOMU:

Niepożądane dźwięki dochodzące z zewnątrz (hałasy z ulicy, kroki współmieszkańców idących korytarzem, szumy instalacji czy rozmowy sąsiadów) mogą wpłynąć na poczucie braku prywatności, komfortu, czy zakłócenie snu. Cisza w mieszkaniu gwarantuje nam właściwy odpoczynek i poczucie komfortu. Długotrwałe narażenie na hałas o natężeniu już 60 db (głośna rozmowa) może wywoływać rozdrażnienie, złe samopoczucie, pogorszenie koncentracji, zmęczenie psychiczne i fizyczne. Jaką rolę odgrywa akustyka oraz niwelowanie hałasu? Dowiesz się podczas webinaru.

Naszym ekspertem będzie Henryk Kwapisz ze stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”. Spotkanie będzie moderować Magdalena Wojtas, PLGBC.

Patronat: Ekoblog @ewelina.ulanicka, Fundacja Na Zielonym, Nowl Eco, OSOM Gliwice

Projekt – Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy – finansowany z dotacji nr K1m/0776 programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.