
Projektujesz przestrzenie komercyjne lub biurowe?
Zależy Ci na tym, aby zaprojektowana przez Ciebie przestrzeń wzmacniała dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne ludzi, a jednocześnie była przyjazna środowisku?
Jeśli tak, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.
Spędźmy wspólnie popołudnie i porozmawiajmy o projektowaniu zrównoważonej i przyjaznej przestrzeni. Eksperci branżowi podzielą się wiedzą z zakresu praktycznego wymiaru biophilic design, czyli projektowania tego, co niewidzialne, a co wpływa na jakość pracy, samopoczucie i pozytywne odczuwanie przestrzeni.

AGENDA:
15.00 – 15.20 Rejestracja uczestników
15.20 – 15.30 Powitanie. Idea stojąca za cyklem spotkań „Zaprojektuj niewidzialne”
Magdalena Wojtas, PLGBC
15.30 – 17.10 Prezentacje:
» Rozproszone środowisko pracy a współpraca hybrydowa
Karolina Dudek, Prezeska, Polski Instytut Środowiska Pracy
» Rewolucja w biurach, teraz
Krzysztof Dyrda, Partner Sales Manager CEE, Helvar
» WELL DESIGN czyli nowy wymiar Zielonego Ładu w projektowaniu przestrzeni
Beata Dziedzic, Co-Founder & CTO, 4Nature System
» Jak ‘zobaczyć’ akustykę biura na rzutach dwg?
Magda Szubert, Concept Development Manager, Ecophon Saint-Gobain
» Obalenie mitu, że przestrzenie dużych rozpiętości kosztują Ziemię, inwestora i najemcę.
dr inż., arch. Maciej Chrzanowski, Inżynier Konstrukcji Steligence® w Polsce, ArcelorMittal
Po prezentacjach zainteresowanych zapraszamy na degustację wina. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w formularzu rejestracyjnym.
17:40 – 19:10 „Naturalnie, że naturalne wino! czyli degustacja win naturalnych, ekologicznych i biodynamicznych” | Bartosz Wilczyński, promotor kulinarny, sędzia w międzynarodowych konkursach winiarskich i serowarskich.
Wydarzenie jest bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc oraz kameralny charakter wydarzenia, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość weryfikacji zgłoszeń.
REJESTRACJA ZAKOŃCZONA
PRELEGENCI:

dr inż., arch. Maciej Chrzanowski
Inżynier budownictwa i architekt pasjonujący się innowacyjnymi rozwiązaniami oraz nietuzinkową architekturą. Zainteresowany cyklem życia budynków, ich optymalizacją, ale także motoryzacją, lotnictwem i eksploracją kosmosu. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, a także Uniwersytetu Luksemburskiego. Laureat nagrody dla najlepszej pracy doktorskiej od Luksemburskiego Narodowego Funduszu Badań (FNR) za swoją procę doktorską w dziedzinie konstrukcji zespolonych stalowo-betonowych. Po osiągnięciu tytułu doktora nauk technicznych w dziedzinie budownictwa, karierę zawodową rozpoczął jako inżynier ds. badań i rozwoju w ArcelorMittal w Luksemburgu. Po pierwszych sukcesach w strukturach ArcelorMittal, objął stanowisko Inżyniera Konstrukcji Steligence® w Polsce w 2020 roku. W swojej pracy stawia na trójstronny dialog ze wszystkimi zainteresowanymi, a w szczególności z inwestorami, deweloperami, architektami czy projektantami, promując podejście analizy holistycznej oraz tego że właściwy materiał powinien być wykorzystany we właściwym miejscu.

dr Karolina Dudek
Od dekady zajmuje się naukowo przestrzeniami pracy, od trzech lat także doradza klientom biznesowym, jak tworzyć lepsze biura. Pracuje w BNP Paribas Real Estate. Karolina uzyskała stopień doktora nauk społecznych w zakresie socjologii w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładała na UW i w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie obecnie jest adiunktem. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów, książki „Sieci wiedzy” o karierach menedżerskich i roli wiedzy w organizacjach oraz współautorką „Pustyni kulturalnej” o współpracy międzyorganizacyjnej i tworzeniu kultury.

Beata Dziedzic
Beata Dziedzic – architektka krajobrazu i projektantka. Od ponad 10 lat z sukcesami propaguje trend biophilic design. Swoimi projektami wspiera kulturę organizacji firm wprowadzając do biur zielone rozwiązania, które wpływają na samopoczucie, zdrowie i jakość pracujących tam ludzi. Współzałożycielka i CTO startup’u 4Nature System, w którym zarządza rozwojem produktu i usługi w zespole R&D. W roku 2018 za oferowane produkty została uhonorowana nagrodą Dobry Wzór 2018 za połączenie designu, natury i zaawansowanej technologii. Od 2018 roku aktywnie działa w strukturach PLGBC, promując rozwiązania w zakresie zielonego budownictwa m.in. w grupie roboczej “Zdrowe Zielone Biura”. Angażuje się w projekty, które wpływają na szczęście, zdrowie i pozytywne środowisko pracy. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów związanych z roślinnością w miejscu pracy, sukcesywnie rozszerzając zasięg działania na terenie UE.

Krzysztof Dyrda
Manager Projektów z wieloletnim doświadczeniem w oświetleniu, specjalizujący się w systemach sterowania oświetleniem. Od ponad 10 lat z sukcesem realizuje projekty oświetleniowe skupiając uwagę na dobrym samopoczuciu (wellbeing), rytmie okołodobowym (circadian rhythm), zachowując równowagę z nakładami inwestycyjnymi (ROI). Dyplomowany Projekt Manager Politechniki Rzeszowskiej. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój oraz sprzedaż systemów sterowania oświetleniem firmy Helvar na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie współpracuje z siatką 5 partnerów regionalnych. Ekspert systemów sterowania oświetleniem opartych na protokole DALI, DALI-2.

Magda Szubert
Magda Szubert jako Concept Development Manager w Ecophon Saint-Gobain zajmuje się wpływem akustyki i innych cech fizycznych biura na efektywność i samopoczucie pracowników. Od 7 lat wspiera procesy tworzenia i wdrażania elastycznych środowisk pracy. Z ramienia Ecophon Saint-Gobain jest prelegentem i uczestnikiem krajowych i międzynarodowych konferencji dotyczących strategii środowisk pracy i akustyki wnętrz.