20-21 MAJA 2024
UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH

Towards the Economics of Climate Change

Konferencja

Konferencja organizowana jest jako podsumowanie projektu „International Centre of Research Excellence in Transition of COal REgions (ExCORE)”. PLGBC objęło wydarzenie patronatem, a wśród prelegentek znalazła się Magdalena Wojtas, Sustainable Development Manager w PLGBC.

Towards the Economics of Climate Change
Dowiedz się więcej

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach miał przyjemność koordynować ten projekt, przy niezastąpionym udziale naszych partnerów: University of Bari Aldo Moro (Włochy), University of Verona (Włochy), VSB-Technical University of Ostrava (Czechy) oraz Technical University of Kosice (Słowacja).

Głównym celem projektu był pilotaż centrum doskonałości badawczej The Centre for Economics of Climate Change na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, a następnie zaangażowanie Centrum w animowanie międzynarodowej współpracy młodych naukowców w projektach odzwierciedlających tematykę zielonej transformacji. Projekt finansowany był przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), nr projektu BPI/PST/2021/1/00007.

Konferencja jest okazją do zaprezentowania wyników projektu: CECC, jego celów i dotychczasowych osiągnięć, a także projektu badawczego realizowanego przez naszych młodszych kolegów.

Projekt ExCORE pomógł skierować naszą uwagę na temat ekonomii zmian klimatu, który zyskuje na znaczeniu zarówno dla środowiska akademickiego, jak i praktyki. Na konferencji będziemy gościć wybitnych prelegentów i ekspertów, którzy podzielą się najnowszymi wynikami badań i swoim doświadczeniem w tym temacie.

Mamy nadzieję, że konferencja stanie się miejscem wymiany poglądów i pomysłów, gorących i inspirujących debat oraz sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych współpracy naukowych.

Dowiedz się więcej