• 14 lipca 2021

Zielona Smart Makieta

Zielona Smart Makieta

Zielona Smart Makieta 451 282 PLGBC

Materiał partnera

3D Estate wprowadziło na rynek Smart Makietę i Smart Makietę Lite – nowoczesne rozwiązania do prezentacji inwestycji deweloperskich i mieszkań. Firma zapewnia także, że są to rozwiązania przyjazne środowisku a do tego najbardziej oszczędne kosztowo.

Smart Makieta służy interaktywnej prezentacji inwestycji online oraz w biurach sprzedaży. Wiernie oddaje widok osiedla, jego otoczenia i poszczególnych lokali jak w przykładzie.

Autorzy rozwiązania wskazują na dwa główne obszary, w których stosowanie Smart Makiety sprzyja zmniejszaniu niekorzystnego oddziaływania człowieka na środowisko.

Oszczędność energii

Smart Makieta ma minimalne wymagania sprzętowe, bo działa na niewielkich komputerach typu Nuk, potrzebujących do 120 Wat energii. Nowa technologia firmy zastępuje stosowane wcześniej na rynku makiet potężne karty graficzne komputerów wymagających do 750 Wat energii. W przypadku urządzeń pracujących tylko przez 12 godzin przez 26 dni w miesiącu, jest to oszczędność porównywalna ze zużyciem energii przez jedno, trzyosobowe gospodarstwo domowe. Przedstawiciele firmy szacują, że dzięki pojedynczej Smart Makiecie następuje zmniejszenie śladu węglowego odpowiadającego CO2 pochłanianego przez 260 wiekowych drzew, czyli prawie 0,5 ha lasu.

Mniej spalin w powietrzu

Makieta online pomaga we wstępnej selekcji inwestycji, bo dostarcza niezbędnych informacji, jakie są gromadzone na początkowym etapie poszukiwania mieszkania. Klienci przyjdą dzięki temu na spotkanie ze sprzedawcą umówieni i lepiej przygotowani. W ten sposób oszczędzają czas a do tego ponoszą mniejsze koszty paliwa i stania w korkach, unikając podróży do przypadkowych i słabo poznanych lokalizacji.

Spektakularne efekty nie oznaczają wyłącznie działań na ogromną skalę. Najczęściej duże efekty są uzyskiwane jako suma licznych i mało efektownych działań. Stosowanie technologii Smart Makiet to znakomity przykład odpowiedzialnego działania i bardzo namacalnych korzyści płynących z sięgania do coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań.