4 SIERPNIA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

7R powołało Green Team. Cel: zeroemisyjny magazyn

Aktualności członkowskie

7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów, powołał Green Team. Grupa kilkunastu ekspertów z różnych dziedzin zajmie się opracowywaniem i wdrażaniem ekologicznych rozwiązań. Celem jest wybudowanie zeroemisyjnego magazynu.

W skład zielonego zespołu weszli zarządcy, inżynierowie, menedżerowie projektów, eksperci w obszarze dewelopmentu oraz architekci. Na czele Green Team stanął Piotr Miodek, Head of Construction & Engineering i Head of Sustainability w 7R. To doświadczony menedżer związany z branżą logistyczną od ponad 12 lat. Jest ekspertem w tworzeniu i wdrażaniu strategii ESG. Doradza najemcom w kwestii stosowania efektywnych rozwiązań proekologicznych zwiększających efektywność operacyjną i kosztową budynków. Odpowiada także za obiekty realizowane w formule BTS.

7R powołało Green Team. Cel: zeroemisyjny magazyn

– Troska o środowisko i ograniczenie naszego wpływu na zmiany klimatyczne to jeden z najważniejszych elementów kreujących naszą przyszłość. Obok rozwoju sztucznej inteligencji, to właśnie inwestycje w projekty ESG są dziś kluczowe. Dlatego w 7R uznaliśmy, że będą one wyznaczać kierunek naszego rozwoju. Naszym celem jest stworzenie funkcjonalnego budynku zeroemisyjnego – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes i założyciel 7R.

Siłą Green Team w 7R są ludzie, którzy go tworzą. To kilkanaścioro ekspertek i ekspertów w swoich dziedzinach, posiadających jednocześnie pasje związane z ekologią. Są wśród nich m.in. hodowca pszczół, budowniczy maszyny parowo-gazowej, ekspert z 40-letnim doświadczeniem w budownictwie, chemiczka z wykształcenia, weganka… Eksperci podzieleni zostali na grupy robocze, które analizują i wyznaczają nowe kierunki rozwoju m.in. w takich obszarach, jak: BREEAM, Europejski Zielony Ład, taksonomia, wykorzystanie wodoru oraz specyfikacja magazynu zeroemisyjnego uwzględniająca ślad węglowy wbudowany i operacyjny.

– Chcieliśmy, żeby do zielonego zespołu dołączyli pasjonaci, ludzie, którym ekologia jest bliska, którzy się interesują zmianami klimatycznymi. Zbudowanie tak zróżnicowanego zespołu pozwala nam przeanalizować nowe rozwiązania technologiczne pod każdym względem, zarówno technicznym, jak i użytkowym. To daje mam możliwość szybszego wprowadzania nowych rozwiązań oraz poszukiwania innowacji. Umożliwi nam to realizację naszych ambitnych celów klimatycznych – mówi Piotr Miodek.

W ramach zielonego zespołu, 7R będzie tworzyć magazyny energooszczędne, które zaoferują realne oszczędności najemcom i przyszłym właścicielom. Wszystkie planowane projekty są weryfikowane pod kątem maksymalnego ograniczenia śladu węglowego. W perspektywie najbliższych lat 7R planuje kilka projektów o śladzie węglowym niższym o 50 proc. w stosunku do standardowych budynków budowanych w roku 2021 r.

Jednocześnie 7R wdrożyło strategię, która do 2026 roku ma pozwolić na wprowadzenie na rynek konkurencyjnych cenowo magazynów zeroemisyjnych. Poza tym jeszcze w tym roku 7R opublikuje kolejny raport ESG.

 

Opracowanie: 7R