14 LUTEGO 2024
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Andrzej Gutowski nowym dyrektorem generalnym ESG na region CEE w Colliers

Aktualności członkowskie

Firma Colliers, lider na rynku nieruchomości komercyjnych, mianowała Andrzeja Gutowskiego na dyrektora generalnego ESG (ds. środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, obejmującym Polskę, Bułgarię, Czechy, Węgry, Rumunię i Słowację. W nowej roli odpowiedzialny będzie za wdrażanie globalnych i regionalnych zobowiązań z zakresu ESG.

Andrzej Gutowski, pełniący do tej pory rolę dyrektora ESG w Colliers w Polsce, jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zrównoważonego rozwoju w branży nieruchomości. Od ponad 10 lat doradza i koordynuje procesy certyfikacji budynków komercyjnych z różnych sektorów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w certyfikacji w systemach LEED, BREEAM, WELL i Fitwel, a także systemów bezpieczeństwa takich jak WELL HSR (Health-Safety Rating). Mając na uwadze unikalne cechy każdego budynku i jego wnętrz, pomaga właścicielom nieruchomości i najemcom osiągnąć cele w zakresie ESG, ustanawiając ekologiczne praktyki i dopasowując strategie zrównoważonego rozwoju do potrzeb poszczególnych organizacji.

Andrzej Gutowski nowym dyrektorem generalnym ESG na region CEE w Colliers

W swojej karierze doradzał w procesach certyfikacji ponad 100 nieruchomości, w tym nowych i istniejących budynków oraz wnętrz komercyjnych. Był także zaangażowany w raportowanie ESG oraz opracowywanie strategii w tym zakresie zarówno dla firmy Colliers, jak i jej klientów.

W nowej roli Andrzej będzie odpowiedzialny za realizację globalnych celów ESG Colliers (zawartych w strategii Elevate the Built Environment) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo będzie skupiał się na poszerzaniu i wzmacnianiu kompetencji w ramach zespołów ESG w całym regionie oraz tworzeniu wartościowej oferty usług dla klientów. Będzie także kontynuował rozwój programu edukacji ESG dla pracowników Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wspierał realizację strategii marketingowej i komunikacyjnej usług ESG.

– Gratuluję Andrzejowi objęcia tak znaczącej roli w Colliers. Jestem przekonana, że dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w doradztwie w zakresie zrównoważonego rozwoju wniesie on znaczący wkład w działania naszej firmy, mające na celu redukcję jej wpływu na środowisko oraz budowanie wartości biznesowej i społecznej w całej organizacji na poziomie międzynarodowym – mówi Monika Rajska-Wolińska, dyrektorka generalna Colliers na region Europy Środkowo-Wschodniej.

– Zrównoważony rozwój, którego ideą jest odpowiedzialne postępowanie w różnych dziedzinach działalności biznesowej, odzwierciedla jedną z podstawowych wartości Colliers. Objęcie roli dyrektora generalnego ESG na Europę Środkowo-Wschodnią jest ekscytującym, ale także odpowiedzialnym wyzwaniem. Nie mogę doczekać się współpracy z naszymi utalentowanymi i doświadczonymi zespołami regionalnymi ds. zrównoważonego rozwoju. Jestem pewny, że połączenie naszych kompetencji i zaangażowania wzmocni rolę Colliers jako partnera, który wspiera klientów w poruszaniu się po złożonym krajobrazie ESG oraz zwiększa odporność i wartość ich organizacji poprzez wykorzystanie możliwości zrównoważonej transformacji – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor ds. ESG w Colliers, CEE.

 

Opracowanie: Colliers Poland