6 PAŹDZIERNIKA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Biuro Arup projektu Workplace wśród pięciu najlepszych biur świata

Aktualności członkowskie

Warszawskie biuro Arup zaprojektowane przez Workplace znalazło się na krótkiej liście prestiżowych FRAME Awards. Eksperci z całego świata docenili projekt stworzony z myślą o dobrostanie ludzi i planety.

FRAME Awards to jedyny globalny konkurs, który docenia nie tylko kreatywność i funkcjonalność wnętrz, a także ich wpływ na ludzi i środowisko. Zgłoszenia oceniane są przez jury złożone z projektantów – ekspertów z branży. Warszawskie biuro Arup projektu Workplace znalazło się wśród pięciu realizacji, które otrzymały najwyższe oceny spośród wszystkich tegorocznych zgłoszeń.

Biuro Arup projektu Workplace wśród pięciu najlepszych biur świata

Już 14 października na gali w Shenzhen w Chinach redakcja magazynu FRAME ogłosi tegorocznych zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Jeśli chcą je Państwo zobaczyć szybciej, to 11.10 w godzinach 15.00-17:00 Workplace oprowadzi po tej realizacji. Zainteresowanych prosimy o kontakt z igor.lysiuk@workplace.pl.

Biuro Arup w Warszawie zaprojektowano z myślą o dobrostanie ludzi i planety. Ko-kreacyjny, interdyscyplinarny proces włączył użytkowników oraz specjalistów z różnych dziedzin. To pionierskie wdrożenie projektowania w oparciu o neuronaukę oraz poligon doświadczalny w zakresie zrównoważonego rozwoju i projektowania cyrkularnego. Workplace i Arup zaangażowały w projekt dziesiątki specjalistów, m.in. neuronaukowców czy znawców roślin, którzy wspólnie stworzyli nowy standard w projektowaniu przestrzeni biurowej. Wytyczne neuronaukowe pomogły stworzyć wnętrze, które ma działać regenerująco na ludzi na poziomie biologicznym. Zieleń to nie tylko dekoracja – Arup hoduje własną, zdrową żywność. Rozwiązania prototypowe, z odzysku (w tym po poprzednim najemcy), z drugiej ręki, z materiałów z recyklingu, recyklingowalnych i naturalnych przełożyły się również na oszczędności – 20% na budżecie fit-out oraz 40% na budżecie mebli ruchomych.

Rezultat to przestrzeń, która jest uosobieniem wspólnych wartości Arup i Workplace.

Tutaj można zobaczyć głosowanie jurorów w sprawie biura dla ARUP.

 

Opracowanie: Workplace