28 CZERWCA 2023
CZAS CZYTANIA: 2 MIN

Cemex Polska nagrodzony Srebrnym Listkiem CSR

Aktualności członkowskie

Po raz kolejny firma Cemex Polska została doceniona za swoje działania w obszarze zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, otrzymując Srebrny Listek CSR oraz wyróżnienie za dobre praktyki wspierające realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju za rok 2022. Nagrody przyznano w trakcie Gali Listków CSR POLITYKI 13 czerwca.

Zestawienie Listków CSR jest przygotowywane przez tygodnik „Polityka”, wspólnie z firmą Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tegorocznej edycji konkursu do organizatorów trafiło 127 zgłoszeń, spośród których wyróżnienia przyznano 104 firmom. To do nich trafiły Złote, Srebrne, Białe i, po raz pierwszy wręczone w tamtym roku, Zielone Listki CSR, które otrzymały firmy działające na rzecz redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Cemex Polska nagrodzony Srebrnym Listkiem CSR

Firmy, które otrzymały wyróżnienia były oceniane za pomocą specjalnej ankiety, opracowanej w oparciu o wytyczne normy ISO 26000. Kandydaci do Listków CSR odpowiadali na pytania związane z działaniami z zakresu ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. Nie bez znaczenia pozostały podejmowane przez firmy inicjatywy na rzecz pokrzywdzonych w trakcie trwającej wojny mieszkańców Ukrainy.

W tym roku Cemex Polska otrzymał Srebrny Listek CSR, co potwierdza uznanie dla firmy za wdrażanie wysokiej jakości rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i ujawnianie informacji związanych z działalnością w obszarze ESG. Firma została również wyróżniona za dobrą praktykę wspierającą realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju „Vertua – niskoemisyjne cementy, obniżające ślad węglowy”. Jest to potwierdzenie działań Cemex w ramach globalnej strategii „Future in Action” na rzecz ochrony klimatu.

– Zrównoważony rozwój to kluczowy filar naszej strategii, a jako globalna firma produkująca materiały budowlane, Cemex odgrywa ważną rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. W naszej ofercie sukcesywnie rośnie liczba produktów dla zrównoważonego budownictwa, co pozwala osiągać cele klimatyczne nie tylko nam, ale i naszym partnerom, którzy z pomocą naszej oferty mogą redukować ślad węglowy realizowanych inwestycji – mówi Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego w Cemex Polska.

Kolejne z rzędu wyróżnienie Cemex Polska Listkiem CSR potwierdza, że społeczna odpowiedzialność biznesu i zrównoważony rozwój stanowią priorytet firmy, która stale odpowiada na wyzwania w obszarze społecznym i środowiskowym. Zostało to sprecyzowane w najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju, który otrzymał wyróżnienie w 16. zestawieniu najlepszych raportów w konkursie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmy Deloitte. Raport doceniono za odpowiednie wyważenie kwestii środowiskowych w branży, szczegółowe informacje o podejmowanych działaniach i celach oraz adekwatne przedstawienie danych.

– Otrzymany Srebrny Listek CSR potwierdza nasze zrównoważone podejście do prowadzonej działalności oraz pokazuje, że jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie społeczne i przyrodnicze. Podejmowane przez nas działania przynoszą poprawę jakości środowiska i komfortu życia społeczności lokalnych – mówi Monika Wosik, Dyrektorka Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju w Cemex Polska.

 

Opracowanie: Cemex Polska