Certyfikat ZIELONY DOM: Budowlane ZERO WASTE – zarządzanie odpadami budowlanymi
PLGBC przygotowało cykl webinariów poświęconych kryteriom certyfikacji ZIELONY DOM.
Podczas spotkań omówimy poszczególne obszary budownictwa zrównoważonego. Porozmawiamy m.in. o efektywności energetycznej wyrażanej przez poziom izolacji termicznej, efektywności systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji, minimalizacji odpadów budowlanych, komforcie użytkowania i akustycznym, jakości powietrza wewnętrznego, optymalizacji wbudowanego śladu węglowego oraz wdrażaniu cyrkularnych rozwiązań.

Podczas webinarium omówiliśmy zmiany w przepisach dotyczących gospodarki odpadami budowlanymi, które weszły w życie 1 stycznia 2025 roku, zaprezentowaliśmy jak firmy wykonawcze skutecznie radzą sobie z wyzwaniami związanymi z zarządzaniem odpadami na placu budowy.
W roli ekspertek wystąpiły:
- Emilia Pleban, Menadżerka ds. Zrównoważonego Rozwoju, SKANSKA,
- dr inż. Joanna Sagan, adiunkt, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, Katedra Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki.
Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi. Certyfikacja budynków mieszkalnych to proces oceny i potwierdzenia zgodności danego budynku z określonymi standardami, normami lub wytycznymi dotyczącymi różnych zrównoważonych rozwiązań w budownictwie.
Więcej o certyfikacie ZIELONY DOM tutaj.
Bądź na bieżąco

Pierwsze pisklęta pustułek już na świecie. Cemex zaprasza do obserwacji

Łąka w rolce od BEEWILD
