30 SIERPNIA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Ecophon poszerza swoją ofertę tkanin technicznych

Aktualności członkowskie

Cisza może świetnie wyglądać. Wiedzą o tym architekci, projektanci oraz coraz więcej zwolenników użytkowego designu. Choć do tej pory w akustycznym wystroju wnętrz zazwyczaj prym wiodły ciekawe aranżacje modułowe, przyszedł czas na coś nowego – techniczną tkaninę, która pozwala na pełne pokrycie ścian i sufitów, oferując zarówno swobodę projektowania, jak i doskonałą akustykę.

Takie zalety ma właśnie Ecophon Clipso, wysokiej jakości tkanina niedawno wprowadzona do oferty Ecophon, znanego i cenionego producenta oraz dostawcy systemów akustycznych. Technologia Clipso jest wszechstronna i można ją łatwo dostosować do wyjątkowych wnętrz, aby stworzyć całkowicie niestandardową przestrzeń. Tkanina jest dostępna w dwóch wariantach, 15 kolorach, z indywidualnymi nadrukami i w czterech różnych szerokościach. Maksymalny format jednej tkaniny to 50 x 5,1 m. Pozwala to na pokrycie naprawdę dużej powierzchni jednym materiałem.

Ecophon poszerza swoją ofertę tkanin technicznych

– Ecophon Clipso zostało zaprojektowane tak, aby mogło być stosowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń, takich jak przestrzenie profesjonalne, miejsca publiczne czy domy prywatne. Jesteśmy dumni z rozszerzenia naszego portfolio produktów, bo dzięki temu oferujemy jeszcze większe możliwości projektowania atrakcyjnych, wizualnie i akustycznie, wnętrz – mówi Monika Bukowska z Ecophon.

Innowacyjna koncepcja materiału daje możliwość ozdabiania ścian i sufitów pełnym pokryciem oraz szeroką gamą ram w dowolnym kształcie i formie. Aby uzyskać spójny wygląd, tkanina jest rozciągana przez dyskretny profil przymocowany do obwodu pomieszczenia. Widoczna tkanina jest powlekana, aby zapewnić wysoką odporność na uszkodzenia. Montaż Clipso jest łatwy i przyjazny dla środowiska. Nie wymaga ogrzewania, co zmniejsza kurz, zapachy, zakłócenia i zużycie energii. Zastosowanie absorbera akustycznego pod tkaniną pozwala osiągnąć klasę A pochłaniania dźwięków.

Nowoczesna tkanina akustyczna to francuska myśl techniczna, która w wyniku akwizycji, wzbogaciła istotnie portfolio Ecophon. Firma posiada bowiem dwa zakłady produkcyjne we Francji i jeden w New Jersey w USA, co istotnie zwiększa jej globalny zasięg. Ecophon od lat współpracuje z najbardziej uznanymi partnerami w dziedzinie akustyki na całym świecie i stale poszerza ofertę i dotarcie. W czerwcu br. firma uruchomiła nową linię produkcyjną w Gliwicach oraz zaprezentowała plany rozbudowy nowej fabryki.

 

Opracowanie: Ecophon Saint Gobain