8 LISTOPADA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Forum Dostępności. PLGBC patronem

Aktualności

Już 13 listopada rusza pierwsza edycja Forum Dostępności, jednego z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęconych tematyce projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej. Konferencja odbędzie się w Poznaniu i zgromadzi przedstawicieli branży architektonicznej, deweloperskiej i budowlanej, administracji publicznej oraz podmiotów działających w obszarze wzornictwa przemysłowego. PLGBC objęło wydarzenie patronatem, a wśród prelegentów znalazł się Marcin Gawroński, Prezydent PLGBC.

Forum Dostępności. PLGBC patronem

Konferencja skupi się na omówieniu wyzwań związanych ze zmianami prawnymi i społecznymi dotyczącymi dostępności architektonicznej, a także kierunków rozwoju projektowania architektury i produktów dostępnych dla wszystkich. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z ekspertami zajmującymi się tworzeniem rozwiązań bez barier oraz poznać najnowsze trendy i technologie związane z dostępnością.

W trakcie dwudniowego wydarzenia odbędą się liczne panele dyskusyjne i prezentacje, a każdy uczestnik będzie miał możliwość wzięcia udziału w interesujących go sesjach i zdobycia nowej wiedzy na temat projektowania bez barier. Ważnym elementem będą prezentacje studiów przypadku, które przedstawią najlepsze praktyki i projekty dotyczące dostępności architektonicznej. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które poszerzą ich wiedzę i zainspirują do tworzenia bardziej dostępnych i przyjaznych dla wszystkich miejsc.

Będzie to również okazja do nawiązania cennych kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami z branży. Spotkania networkingowe i stoiska wystawiennicze będą stanowić centrum wymiany pomysłów oraz możliwość znalezienia partnerów do współpracy przy innowacyjnych projektach.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na stronie organizatora.