12 GRUDNIA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Kampus biurowy Forest sprzyja zdrowiu i samopoczuciu pracowników

Aktualności członkowskie

Biurowiec zrealizowany przez HB Reavis uzyskał prestiżowy certyfikat WELL Core & Shell. Ocena na poziomie Gold potwierdza zastosowanie w Forest najwyższych standardów ESG i pozytywny wpływ budynków na dobrostan i bezpieczeństwo użytkowników. Niezależni audytorzy docenili wszechobecną w tym miejscu bujną zieleń oraz mierzalne cechy dbałości o jakość warunków pracy.

WELL to poparty naukowo standard certyfikacji opracowany przez International WELL Building Institute. Bierze pod uwagę ponad 100 parametrów budynku, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne ludzi. Badane są kwestie związane z dostępem do świeżego powietrza, jakością wody, oświetlenia, akustyki, komfortem termicznym czy bezpieczeństwem sanitarnym. Oceną zajmują się niezależni audytorzy, którzy weryfikują projekt, dokumentację i rzeczywiste funkcjonowanie budynku.

Kampus biurowy Forest sprzyja zdrowiu i samopoczuciu pracowników

Certyfikat WELL dla kampusu biurowego Forest to efekt naszej długofalowej strategii polegającej na tworzeniu miejsc, które skupiają się na człowieku, jego zdrowiu i bezpieczeństwie. Tak dobry wynik był możliwy m.in. dzięki rekordowej skali rozwiązań z zakresu biofilii, które wprowadzają pracowników w dobry nastrój i sprawiają, że lubią tu przebywać. Jesteśmy dumni, że ze wszystkich budynków w Warszawie posiadających taki certyfikat, aż połowa należy do HB Reavis mówi Cezary Błaszczyk, dyrektor komercyjny w HB Reavis Investments.

System wentylacji w Forest dostarcza do biur znacznie więcej świeżego powietrza niż przewidują normy. Filtry zatrzymują zanieczyszczenia i szkodliwe pyły PM10 i PM2,5 oraz powodujące alergie pyłki kwiatowe i zarodniki grzybów. Żeby ograniczyć alergeny przy pielęgnacji zieleni nie używane są pestycydy i herbicydy. Badania wskazują, że tak zaprojektowane budynki sprzyjają szybszej regeneracji, ułatwiają koncentrację, obniżają stres i pobudzają kreatywność.

Forest to otulony zielenią kampus biurowy między al. Jana Pawła II i ulicą Burakowską. Oprócz 78 tys. mkw. powierzchni biurowej, miejsce to zapewnia szereg funkcji użyteczności publicznej. Przestronne partery mieszczą przedszkole, kawiarnię z piekarnią, salon meblowy oraz sklep spożywczy i z wyposażeniem turystycznym. Zgodnie z zaleceniami certyfikacji WELL w holu odbywają się wystawy sztuki, w tym międzynarodowe biennale rzeźby. HB Reavis zasadziło wokół budynku ponad 200 drzew i drugie tyle krzewów. Bujna roślinność występuje na dostępnym dla każdego dziedzińcu oraz ogrodzie na dachu, które cieszą się dużą popularnością mieszkańców Warszawy.

Oprócz WELL, kampus biurowy Forest posiada certyfikację zrównoważonego rozwoju BREEAM, WELL Health-Safety Rating oraz potwierdzający inkluzywność Obiekt bez Barier. Projekt został także uhonorowany Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy, tytułem Lidera Dostępności, nagrodą w konkursie „Warszawa w kwiatach” dla najlepszego ogrodu, statuetką Real Estate Impactor oraz nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.

W procesie certyfikacji WELL firmę HB Reavis wspierali doradcy WSP Polska.

 

Opracowanie: HB Reavis