13 WRZEŚNIA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Niskoemisyjne spoiwo drogowe w ofercie Cemex Polska

Aktualności członkowskie

Cemex Polska wprowadza do sprzedaży produkowane w Cementowni Chełm nowe hydrauliczne spoiwo drogowe o nazwie CONECTON HSD E 24. Spoiwo przeznaczone jest do stosowania w segmencie infrastruktury drogowej i geotechnice.

CONECTON HSD E 24 zalicza się do rodziny spoiw hydraulicznych o wysokiej wytrzymałości wczesnej. Produkt ten jest przeznaczony do stabilizacji i ulepszania podłoża dróg i placów manewrowych, wykonywania podbudów pomocniczych i zasadniczych, również w przypadku trudnych warunków gruntowych.

Niskoemisyjne spoiwo drogowe w ofercie Cemex Polska

Jest to produkt, w skład którego wchodzi głównie klinkier cementu portlandzkiego oraz nieklinkierowe składniki mineralne, takie jak popioły lotne.

W trakcie stabilizacji gruntów podmokłych spoiwo CONECTON HSD E 24 wykazuje wysoką aktywność hydrauliczną. Obecność klinkieru wpływa korzystnie na parametry wytrzymałościowe wykonywanych z produktu podbudów i stabilizacji. Składniki nieklinkierowe wspomagają proces osuszania i stabilizacji gruntów o wysokiej zawartości wody.

Produkt odznacza się niższą o ponad 50% emisyjnością, liczoną jako ekwiwalent CO2 na tonę spoiwa w porównaniu z cementami typu CEM II B-V. To kolejne rozwiązanie wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym dla zrównoważonego budownictwa, które stanowi element strategii Cemex „Future in Action”.

– Cemex Polska ma bogate doświadczenie w produkcji i aplikacjach spoiw drogowych do ulepszania i stabilizacji podłoża w budownictwie infrastrukturalnym czy geotechnicznym. Stabilizacja gruntów, osuszanie i przystosowanie terenów pod budowę dróg, parkingów czy nasypów kolejowych wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i technologii. Spoiwo CONECTON HSD E 24 od Cemex wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom – mówi Sebastian Soin, Dyrektor Sprzedaży w Segmencie Infrastruktury w Cemex Polska.

Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie producenta.

 

Opracowanie: CEMEX POLSKA