28 LISTOPADA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Partnerstwo Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Proptech Foundation

Aktualności

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju i Transformacji Cyfrowej Sektora Nieruchomości oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego Proptech Foundation podpisały umowę o współpracy. Organizacje podejmą wspólne inicjatywy na rzecz promowania zrównoważonego budownictwa oraz standardów i dobrych praktyk w budownictwie.

Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Proptech Foundation ma charakter partnerski. Organizacje będą wzajemnie wspierać się w działaniach w obszarze wydarzeń, projektów i inicjatyw dla promowania standardów zrównoważonego budownictwa, w tym cyfrowej transformacji tego sektora w Polsce.

Partnerstwo Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Proptech Foundation

– Ogromnie cieszy nas podejmowanie wspólnych działań na rzecz wspierania cyfrowej transformacji branży nieruchomości. Widzimy duży potencjał dla wyzwań związanych z nowoczesnymi technologiami w zrównoważonym budownictwie. Współpraca na rzecz zmian to ważny dziś element działania świadomych organizacji – podkreśla Alicja Kuczera, Dyrektorka Zarządzająca w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Główną przesłanką partnerstwa było wsparcie dla wprowadzenia efektywnych rozwiązań opartych o nowe technologie i cyfrowe innowacje dla zrównoważonego budownictwa.
Partnerstwo PLGBC i Proptech Foundation obejmować będzie m.in. patronaty nad inicjatywami, współorganizację konferencji, seminariów oraz szkoleń, wymianę ekspertów.

– Jestem przekonany, że partnerstwo PLGBC i Proptech Foundation otwiera nowy, ekscytujący rozdział w dziedzinie zrównoważonego budownictwa i cyfryzacji branży nieruchomości. Łącząc siły tych dwóch organizacji, możemy przyspieszyć transformację cyfrową sektora, wprowadzając innowacyjne i bardziej efektywne rozwiązania. Ta synergia pomiędzy ekologicznymi standardami budowlanymi a nowoczesnymi technologiami ma potencjał do wprowadzenia znaczących zmian, które przyczynią się do lepszej jakości życia w naszych przestrzeniach miejskich. Widzę tę współpracę jako krok ku przyszłości, w której zrównoważone budownictwo i cyfryzacja idą ręka w rękę, zmieniając nie tylko naszą branżę, ale i sposób, w jaki postrzegamy przyszłość naszych miast i budynków – mówi Bartosz Dobrowolski, ekspert ds. transformacji cyfrowej w branży nieruchomości komercyjnych i współzałożyciel Proptech Foundation.