12 LUTEGO 2024
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Płynny wariant szczelnego montażu okien

Aktualności członkowskie

Marka illbruck, ekspert w dziedzinie klejenia i uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, rozszerza ofertę o nowy wariant systemu szczelnego montażu okien, oparty na zastosowaniu innowacyjnej – pierwszej, aktywnej membrany płynnej LD926 do złączy okiennych.

Dzięki właściwości zmiennego oporu dyfuzyjnego, zależnego od poziomu wilgotności przy membranie, zapewnione jest ciągłe osuszanie warstwy izolacyjnej złącza przez cały rok, bez względu na warunki klimatyczne i wilgotnościowe otoczenia. Właściwość ta sprawia, że możliwe jest zastosowanie tej samej, aktywnej powłoki po obu stronach złącza jednocześnie. Rozwiązanie o takiej funkcjonalności znane było dotąd jedynie z technologii membran tekstylnych illbruck Duo. Nowatorska technologia illbruck oparta na aktywnej membranie płynnej może być stosowana zarówno przy wymianach okien, jak i montażu stolarki okiennej w nowych budynkach.

Płynny wariant szczelnego montażu okien

W skład zestawu wchodzą następujące komponenty:

FM330 Pianka elastyczna Perfekt PRO

Pianka poliuretanowa do okien i drzwi z linii illbruck PRO – produktów najwyższej klasy w ofercie illbruck. Polecana, gdy priorytetem jest elastyczność wyższa od standardowych pianek, szczelność na powietrze oraz skrajnie niska prężność. Produkt w szczególności polecany do budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

LD926 Płynna membrana aktywna

Płynna membrana aktywna do okien na bazie wodnej dyspersji syntetycznej (lateksowej). Charakteryzuje się szeroką rozpiętością współczynnika oporu dyfuzyjnego Sd od 0,2 do 150 m. Pozwala to na zastosowanie płynnej membrany w złączu okiennym zarówno od strony pogodowej, jak i pomieszczenia budynku.

OS925 Powłoka hydroizolacyjna

Newralgicznym punktem montażu drzwi balkonowych, tarasowych i wejściowych (zewnętrznych) jest zapewnienie szczelności połączenia tych konstrukcji w przyziemiu (gruncie). Materiały stosowane od zewnątrz, dla zapewnienia szczelności powinny charakteryzować się m.in. długotrwałą odpornością na wodę stojącą (nie tylko zacinający deszcz, jak w przypadku standardowego złącza okiennego ponad linią gruntu). Płynna powłoka hydroizolacyjna wnika we wszelkie nierówności i penetruje przestrzenie, które chcemy zaizolować od wody. Co więcej, czyszczenie pędzelka, którym jest zwykle nanoszona, może odbywać się z udziałem wody bieżącej, nie zaś rozpuszczalników. Daje się łatwo rozprowadzać dzięki niskiej lepkości, a przy tym nie wydziela drażniącego zapachu.

Prezentowany wariant płynny jest częścią systemu szczelnego montażu okien, w skład którego wchodzi szereg wyrobów izolujących i uszczelniających illbruck, takich jak: pianki poliuretanowe, membrany okienne, taśmy rozprężne, kleje, uszczelniacze oraz profile.

 

Opracowanie: Tremco CPG Poland