27 PAŹDZIERNIKA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Projekt Workplace dla Arup najlepszy na świecie

Aktualności członkowskie

Workplace został pierwszym polskim zwycięzcą prestiżowych FRAME Awards. Eksperci z całego świata docenili projekt warszawskiego biura Arup stworzony z myślą o dobrostanie ludzi i planety.

14 października na gali w Shenzhen w Chinach redakcja magazynu FRAME ogłosiła tegorocznych zwycięzców FRAME Awards. Zaprojektowane przez Workplace warszawskie biuro Arup zwyciężyło w kategorii Small Office – przestrzeni pracy o powierzchni do 2000 mkw.

Projekt Workplace dla Arup najlepszy na świecie

– Nasza przyszłość zależy od dobrostanu ludzi i planety. Chcemy, żeby cały rynek oprócz mówienia o zrównoważonym rozwoju, w końcu przeszedł do działania. Ten projekt to przede wszystkim efekt pracy całego zespołu Workplace (Małgorzata Romanowicz, Igor Łysiuk, Olga Szadkowska, Michał Pyka, Basia Majerska), zespołu po stronie Arup oraz wszystkich zaangażowanych w ten proces partnerów. Ta realizacja pokazuje, że gdy łączy się zaufanie z odwagą, wszystko jest osiągalne – mówi Dominika Zielińska, co-CEO and future’s designer w Workplace.

FRAME Awards to jedyny globalny konkurs, który docenia nie tylko kreatywność i funkcjonalność wnętrz, ale także ich wpływ na ludzi i środowisko. Zgłoszenia oceniane są przez Jury złożone z projektantów – ekspertów z branży, którzy zwracali uwagę na przesunięcie przez Workplace granic w podejściu do projektowania.

– Ta realizacja jest dla nas wszystkich w branży niesamowitą i obszerną demonstracją tego, gdzie i w jaki sposób powinniśmy podążać w naszej pracy – tak o projekcie Workplace mówi Lindsay Roth, Design Director w Gensler.

Biuro Arup w Warszawie zaprojektowano z myślą o dobrostanie ludzi i planety. Ko-kreacyjny, interdyscyplinarny proces włączył użytkowników oraz specjalistów z różnych dziedzin. To pionierskie wdrożenie projektowania w oparciu o neuronaukę oraz poligon doświadczalny w zakresie zrównoważonego rozwoju i projektowania cyrkularnego.

Więcej o projekcie możesz przeczytać tutaj.

 

Opracowanie: Workplace