27 CZERWCA 2024
10.00
ONLINE
BEZPŁATNE

PLGBC_experts: Advanced HVAC ceiling solutions for exceptional comfort and improved indoor air quality

PLGBC_online
Webinar

Damien Lang bazując na przykładzie systemu Barrisol Clim pokaże, że klimatyzacja oraz wentylacja nie muszą być uciążliwe dla użytkowników danego pomieszczenia.

PLGBC_experts: Advanced HVAC ceiling solutions for exceptional comfort and improved indoor air quality

System ten nie tylko schładza i ogrzewa pomieszczenie – można dzięki niemu również wentylować oraz oczyszczać powietrze poprzez zastosowanie lamp UV. Barrisol Clim może także poprawić komfort akustyczny za pomocą materiałów z mikroperforacją oraz oświetlić pomieszczenie dzięki zastosowaniu materiałów przeziernych. System bazuje na materiale Biowood, który wykonany jest w 92% ze składników pochodzenia roślinnego.

Webinar prowadzony w języku angielskim.

Damien LANG jest absolwentem studiów inżynierskich w dziedzinie nauk klimatycznych i energetycznych, studiował w Wyższej Krajowej Szkole Sztuki i Przemysłu (ENSAIS) w Strasburgu.

Karierę zawodową rozpoczął w 2001 roku w międzynarodowej grupie SUEZ jako Inżynier Projektów odpowiedzialny za projektowanie i optymalizację instalacji grzewczych, chłodniczych i wentylacyjnych (HVAC). W 2007 roku awansował na stanowisko Energy Efficiency Managera, głównego wynalazcy 2 europejskich patentów na ciągłą optymalizację energetyczną systemów HVAC, zdobywcy Trofeów Innowacyjności grupy Suez.
Założył NOVA ENERGIES w 2010 r. (firma instalacyjna HVAC) i CYBER FLUIDES w 2012 r. (biuro inżynieryjne MEP), obie specjalizujące się w projektowaniu złożonych instalacji HVAC. Wykładowca w zakresie innowacji klimatyzacji i BIM, zaprojektował pierwszy niewidoczny system dyfuzji HVAC dla kościoła Saint Martin’s (Tours – Francja), posiada kilka tytułów V z CSTB (Scientist and Technic Comity of Buildings), jest pomysłodawcą (w 2014 r.) pierwszego ogrzewanego i klimatyzowanego budynku mieszkalnego zgodnego z francuskimi przepisami RT2012.
Specjalizuje się w symulacjach numerycznych systemów dyfuzyjnych HVAC, był (w 2016 r.) współwynalazcą systemu Barrisol Clim(R).
Od 2019 roku jest stałym konsultantem BARRISOL NORMALU, odpowiedzialnym za rozwój rozwiązań klimatyzacyjnych Barrisol i współwynalazcą 7 międzynarodowych patentów systemów dyfuzyjnych HVAC, w tym Barrisol Cloud Clim(R), Barrisol Pure Clim(R).

CENA: BEZPŁATNE