Certyfikat ZIELONY DOM: Jak zaprojektować nowoczesny i zrównoważony budynek mieszkalny?
PLGBC przygotowało cykl webinariów poświęconych kryteriom certyfikacji ZIELONY DOM.
Podczas spotkań omówimy poszczególne obszary budownictwa zrównoważonego. Porozmawiamy m.in. o efektywności energetycznej wyrażanej przez poziom izolacji termicznej, efektywności systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji, minimalizacji odpadów budowlanych, komforcie użytkowania i akustycznym, jakości powietrza wewnętrznego, optymalizacji wbudowanego śladu węglowego oraz wdrażaniu cyrkularnych rozwiązań.

Podczas webinarium dowiesz się jakie są najnowsze trendy i technologie stosowane w zrównoważonym budownictwie. Nasi eksperci przedstawią na konkretnych case studies możliwe rozwiązania i techniki, które można zastosować w swoich projektach. Omówimy jak w prosty sposób zaprojektować zrównoważoną inwestycję mieszkaniową, która jest funkcjonalna, efektywna, a także przyjazna dla środowiska.
W roli ekspertów wystąpią:
- Magdalena Orzeł-Rurańska, Architektka w K3xmore,
- Łukasz Plaza, Projektant HVAC w FIPROJEKT,
- moderator: Dorota Bartosz, Dyrektorka ds. zrównoważonego budownictwa w PLGBC.
Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi. Certyfikacja budynków mieszkalnych to proces oceny i potwierdzenia zgodności danego budynku z określonymi standardami, normami lub wytycznymi dotyczącymi różnych zrównoważonych rozwiązań w budownictwie.
Więcej o certyfikacie ZIELONY DOM tutaj.