Certyfikat ZIELONY DOM: Prefabrykacja jako klucz do zrównoważonego budownictwa
PLGBC przygotowało cykl webinariów poświęconych kryteriom certyfikacji ZIELONY DOM.
Podczas spotkań omówimy poszczególne obszary budownictwa zrównoważonego. Porozmawiamy m.in. o efektywności energetycznej wyrażanej przez poziom izolacji termicznej, efektywności systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji, minimalizacji odpadów budowlanych, komforcie użytkowania i akustycznym, jakości powietrza wewnętrznego, optymalizacji wbudowanego śladu węglowego oraz wdrażaniu cyrkularnych rozwiązań.

Podczas webinaru dowiesz się, jak stosowanie prefabrykowanych elementów drewnianych przyczynia się do ograniczenia odpadów, redukcji emisji CO2 i oszczędności surowców. Przedstawimy przykłady konkretnych projektów realizowanych przez OMFO przy użyciu produktów dostarczanych przez KLH.
W roli ekspertów wystąpią:
- Wojciech Bieniek, Członek Zarządu OMFO Sp. z o.o. i PROWOO Sp. z.o.o.,
- Jakub Beszczyński – współwłaściciel i założyciel Pracowni Konstrukcyjnej MOMENT S.C,
- Dorota Bartosz, Dyrektorka ds. zrównoważonego budownictwa w PLGBC.
Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi. Certyfikacja budynków mieszkalnych to proces oceny i potwierdzenia zgodności danego budynku z określonymi standardami, normami lub wytycznymi dotyczącymi różnych zrównoważonych rozwiązań w budownictwie.
Więcej o certyfikacie ZIELONY DOM tutaj.