Certyfikat ZIELONY DOM: Rola audytora w procesie certyfikacji budynku w praktyce
PLGBC przygotowało cykl webinariów poświęconych kryteriom certyfikacji ZIELONY DOM.
Podczas spotkań omówimy poszczególne obszary budownictwa zrównoważonego. Porozmawiamy m.in. o efektywności energetycznej wyrażanej przez poziom izolacji termicznej, efektywności systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji, minimalizacji odpadów budowlanych, komforcie użytkowania i akustycznym, jakości powietrza wewnętrznego, optymalizacji wbudowanego śladu węglowego oraz wdrażaniu cyrkularnych rozwiązań.

Podczas webinaru zostaną omówione praktyczne aspekty i metody oceny generalnego wykonawcy przez audytora na inwestycji będącej w procesie certyfikacji. Ekspertki przedstawią, w jaki sposób dokumentowane są wyniki oceny inwestycji oraz jak przygotowywane są raporty zgodnie z wymaganiami jednostki certyfikacyjnej. Dowiesz się również, dlaczego tak ważny jest stały kontakt audytora z inwestorem, projektantami oraz innymi interesariuszami.
W roli ekspertów wystąpią:
- Anna Wadlewska, BREEAM Lead w Dziale Zrównoważonego Rozwoju w WSP Polska, BREEAM AP&NC International Assessor,
- Karolina Dąbek, BREEAM Project Manager w Dziale Zrównoważonego Rozwoju w WSP Polska, BREEAM NC International Assessor,
- Dorota Bartosz, Dyrektorka ds. zrównoważonego budownictwa w PLGBC.
Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi. Certyfikacja budynków mieszkalnych to proces oceny i potwierdzenia zgodności danego budynku z określonymi standardami, normami lub wytycznymi dotyczącymi różnych zrównoważonych rozwiązań w budownictwie.
Więcej o certyfikacie ZIELONY DOM tutaj.