10 LIPCA 2024
CZAS CZYTANIA: 2 MIN

Panele sufitowe imitujące drewno zmieniają oblicze wnętrz

Aktualności członkowskie

Drewno, czyli materiał od wieków ceniony za swoją naturalność i ciepło, odgrywa kluczową rolę w nowoczesnym projektowaniu wnętrz. Łącząc estetykę drewna ze współczesnymi wymaganiami architektów i normami budowlanymi, Knauf Ceiling Solutions wprowadza linię produktów imitujących drewno, WOOD DESIGN. Nowe panele sufitowe nie tylko odwzorowują naturalne piękno drewna, ale także wspierają tworzenie przestrzeni sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu. Produkty wykonane są z myślą o minimalnym wpływie na środowisko, a także posiadają ekologiczne certyfikaty, takie jak +INDOOR AIR COMFORT.

Panele sufitowe imitujące drewno zmieniają oblicze wnętrz

Współczesne projekty wnętrz w coraz większym stopniu skupiają się nie tylko na estetycznych aspektach sufitów, ale także na ich właściwościach i korzyściach dla użytkowników. Aby sprostać wysokim wymaganiom i równocześnie podkreślić trend związany z naturalnymi materiałami oraz harmonią z naturą, firma Knauf Ceiling Solutions zdecydowała się udostępnić nową kolekcję paneli imitujących drewno – WOOD DESIGN.

– Inspiracja naturą to jeden z fundamentów nowej kolekcji. Sufity imitujące drewno nie tylko odwzorowują piękno tego naturalnego materiału, ale także promują zdrowe środowisko pracy i życia. Chcemy w ten sposób dać architektom narzędzie do tworzenia przestrzeni sprzyjających zarówno pracy, jak i relaksowi – powiedziała Sylwia Rudnicka, menadżerka ds. marketingu i komunikacji na Europę Wschodnią w Knauf Ceiling Solutions.

Piękno wnętrz i komfort

Nowa linia sufitów wyróżnia się naturalnymi odcieniami i teksturami, które wprowadzają do wnętrz niepowtarzalną atmosferę ciepła i komfortu, jedocześnie wpływając pozytywnie na samopoczucie użytkowników. Kolekcja powstała przy współpracy z firmą Knauf Design, umożliwiając tym samym włączenie do linii WOOD DESIGN niepalnych płyt kartonowo-gipsowych DESIGNBOARD, które spełniają restrykcyjne wymagania ochrony przeciwpożarowej. Poza nimi dostępne są również płyty metalowe oraz mineralne, których liderem w projektowaniu i produkcji jest Knauf Ceiling Solutions. Panele imitujące drewno znajdą zastosowanie w biurach, restauracjach i hotelach. Linia WOOD DESIGN stanowi także idealne rozwiązanie dla wnętrz, w których istotna jest higiena. W porównaniu z drewnianymi płytami, te imitujące drewno są łatwiejsze w dezynfekcji, a także w montażu. Co także istotne, sprawdzą się w pomieszczeniach podlegających przepisom budowlanym, gdyż w zależności od potrzeb panele te występują w różnych klasach ognioodporności.

Estetyka i funkcjonalność

Panele sufitowe Wood Design wyróżnia nie tylko estetyka, ale także doskonałe parametry akustyczne, sprzyjające komfortowi użytkowników. Produkty te posiadają ekologiczne certyfikaty, w tym m.in. INDOOR AIR COMFORT na poziomie złotym, który potwierdza wpływ sufitów na jakość powietrza. Metalowa linia posiada także srebrny certyfikat Cradle to Cradle®. Wszystkie płyty z kolekcji WOOD DESIGN stanowią połączenie naturalnego piękna z funkcjonalnością na najwyższym poziomie, co jest szczególnie istotne w projektowaniu nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska wnętrz. Zrównoważone podejście do projektowania, które reprezentuje Knauf Ceiling Solutions, widoczne jest także w trwałości paneli, które wykonane są z myślą o minimalnym wpływie na środowisko.

 

Opracowanie: Knauf Ceiling Solutions