• 28 października 2022

PLGBC_innovation: Przyszłość stalowych komponentów budowlanych. Stal bez śladu węglowego

Data
29 listopada

Godzina
10:00-11:00

Miejsce
ONLINE

Cena
BEZPŁATNIE

PLGBC_innovation: Przyszłość stalowych komponentów budowlanych. Stal bez śladu węglowego

PLGBC_innovation: Przyszłość stalowych komponentów budowlanych. Stal bez śladu węglowego 1024 337 PLGBC

Ruukki od wielu lat produkuje komponenty budowlane oparte na stali: płyty warstwowe, okładziny elewacyjne, pokrycia dachowe. Stal jest materiałem, który jako jeden z niewielu może być w 100% przetwarzany i ponownie używany bez utraty swoich własności. Idealnie wpisuje się więc w zasady gospodarki cyrkularnej oraz zmniejsza globalne emisje.
Klientom proponujemy też energooszczędne rozwiązania obudowy budynków, które pozwalają oszczędzać energię i zmniejszać emisje CO2 w całym cyklu życia obiektów. Nasze stalowe wyroby budowlane są lekkie i trwałe ze względu na użycie stali i powłok doskonałej jakości, objętych okresem gwarancyjnym nawet do 50 lat. Ogranicza to konieczność konserwacji i użycia nowych materiałów, które są odpowiedzialne za emisje dwutlenku węgla.

Ruukki korzysta głównie ze stali dostarczanej przez firmę-matkę, koncern SSAB. Już dziś stal ta wyróżnia się na rynku – jej ślad węglowy jest niższy o ok. 10-20% niż średni światowy ślad węglowy stali.
A w niedalekiej przyszłości stal używana przez Ruukki będzie produkowana bez użycia paliw kopalnych. W 2026 roku, jako pierwsi zaoferujemy pokrycia dachowe i stalowe komponenty budowlane wykonane ze stali wyprodukowanej bez użycia paliw kopalnych. W przypadku tych produktów, łączna wartość emisji dwutlenku węgla zostanie obniżona o około 85 %.

Prelegent:
Arkadiusz Krześniak, Ruukki Polska

Dyskusję moderuje Magdalena Wojtas, PLGBC

Po dyskusji będzie czas na zadanie pytań przez słuchaczy.

Rejestracja:


    Administratorem Państwa danych osobowych jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego z siedzibą w 44-100 Gliwicach, ul. Konarskiego 18C/2-11A. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu organizacji webinaru w ramach cyklu PLGBC_online (podstawa prawna: niezbędność przetwarzania do wykonania umowy o uczestnictwo w szkoleniu). Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.