fbpx
  • 16 marca 2021

PLGBC Dzień Ziemi Szkolenie: Potrzeba bioróżnorodności: działanie i infrastruktura

Data
22 kwietnia

Godzina
08:00-09:30

Miejsce
Online

Cena
100 zł + 23% VAT

PLGBC Dzień Ziemi Szkolenie: Potrzeba bioróżnorodności: działanie i infrastruktura

PLGBC Dzień Ziemi Szkolenie: Potrzeba bioróżnorodności: działanie i infrastruktura 1024 345 PLGBC

Utrata różnorodności biologicznej i załamanie ekosystemu to według unijnej Strategii na rzecz bioróżnorodności 2030 największe zagrożenia dla ludzkości w następnym dziesięcioleciu. Kryzys bioróżnorodności i klimatyczny są ze sobą ściśle związane, a my coraz dotkliwiej odczuwamy w miastach skutki tych zmian. Uczestnicząc w szkoleniu dowiesz się o możliwych rozwiązaniach sprzyjających odporności na zmiany klimatyczne.

Poznasz również zasady kształtowania oraz dbania o bioróżnorodność w miastach. Korzyści z zazielenienia obszarów miejskich i podmiejskich. Wpływ ogrodów i gospodarstw rolnych w nowoczesnej formie… i wiele więcej. Porozmawiamy również o infrastrukturze, poznasz innowacyjne elementy zielonej i małej infrastruktury bazującej na ekologicznych rozwiązaniach Smart City.

Aleksandra
Szurlej-Kielańska

Tactus

Ornitolog i pasjonat ochrony przyrody w zrównoważonym budownictwie, audytor ekologiczny.
Od ponad 10 lat skutecznie wspiera specjalistów branży budowlanej i projektowej w ochronie środowiska przyrodniczego na każdym etapie inwestycji. Doradca wielu czołowych firm deweloperskich w zakresie podnoszenia potencjału inwestycji poprzez ekologiczne i proprzyrodnicze rozwiązania.
Propagator wiedzy, dobrych praktyk oraz wykorzystywania innowacyjnych narzędzi do ochrony bioróżnorodności i dostosowania miast do zmian klimatycznych.
Autor wystąpień i publikacji w branżowych czasopismach, współautor Poradnika ochrony ptaków przed kolizjami ze szklanymi budynkami.
Zaangażowana w działania Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.

Piotr
Hołubowicz

SEEDiA

Inżynier po Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie ukończył kierunek automatyka i robotyka na specjalności robotyka.
Jeszcze podczas studiów, w 2013 r., założył swój pierwszy start-up, w którym zajmował się produkowaniem drukarek 3D (3dproto sp. z o.o.). Drukarka flexFORM znalazła się w kilku topowych rankingach międzynarodowych. Założyciel studium projektowego versatilex, były Research Manager integer.pl s.a.
W 2015 roku stworzył pierwszy prototyp ławki solarnej, która została pierwszym produktem założonej w 2016 r. SEEDiA Sp z o.o, która jest liderem w kraju i jedną z wiodących spółek na świecie w dostarczaniu produktów małej inteligentnej architektury dla zastosowań Smart City. Produkty spółki zdobywają wiele nagród wzorniczych oraz wyróżnień za innowacyjność.