fbpx
  • 12 lipca 2021

PLGBC Green Building Tour – MONOPOLIS

Data
30 lipca

Godzina
10:00-11:30

Miejsce
Łódź

Cena
bezpłatnie

PLGBC Green Building Tour – MONOPOLIS

PLGBC Green Building Tour – MONOPOLIS 1024 345 PLGBC

Monopolis to unikatowy kompleks, powstały dzięki adaptacji zabytkowych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeciego co do wielkości zabytkowego zespołu fabrycznego w Łodzi, przeprowadzonej przez Virako, doświadczonej w obszarze rewitalizacji firmy deweloperskiej. To również wyjątkowa koncepcja oparta na połączeniu architektury historycznej z architekturą współczesną.

Monopolis, to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów rewitalizacyjnych we współczesnej historii miasta. Zrealizowany został w centrum Łodzi, łącząc w sobie funkcję biurową, usługową oraz kulturalną wraz z szeroką ofertą gastronomiczną. Łącznie wielofunkcyjny kompleks zaoferuje ponad 24 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej w czterech budynkach: jednym historycznym (M1) oraz trzech nowobudowanych (M2, M3 i M4).

Budynek M1 to nowoczesny, postindustrialny gmach usytuowany w centralnej części kompleksu. Liczy trzy piętra naziemne oferujące ponad 7000 mkw. powierzchni biurowej.

Równocześnie, na kolejnych 5400 mkw., kompleks pełni szereg funkcji miastotwórczych, oferując bogaty wachlarz usług i zapraszając mieszkańców na rozmaite wydarzenia kulturalne. Poza przestrzeniami biurowymi znajduje się tam klub dla dzieci, teatr, restauracje i kawiarnie, trzy galerie wystawiennicze i muzeum poświęcone historii dawnego Monopolu Wódczanego. Cały kompleks to zatem niespełna 30 tysięcy metrów kwadratowych realizowanych w trzech etapach. Pierwszy oparty na tkance historycznej został oddany do użytkowania w 2019. Drugi jest już realizowany. Ostatni zakończony zostanie w 2023 roku.

Rejestracja:

Uprzejmie informujemy, iż podane w formularzu rejestracyjnym dane osobowe będą przetwarzane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) z siedzibą w Gliwicach, 44-100, ul. Konarskiego 18C/2-11A, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016, poz. 922) w celu organizacji warsztatów, a po jego zakończeniu – w celach archiwalnych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wpisania Państwa na listę uczestników warsztatów. Każda osoba zarejestrowana na warsztaty posiada dostęp do treści swoich danych osobowych i możliwości ich zmiany. Jednocześnie poniższe nieobowiązkowe zgody na przetwarzanie danych osobowych mogą zostać przez te osoby w każdym czasie odwołane. Odwołanie obowiązkowej zgody następuje w wyniku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach.