• 2 czerwca 2023

PLGBC Green Building Tour – Panattoni Danfoss BTO

Data
27 czerwca

Godzina
10:00-11:30

Miejsce
Grodzisk Mazowiecki

Cena
bezpłatne

PLGBC Green Building Tour – Panattoni Danfoss BTO

PLGBC Green Building Tour – Panattoni Danfoss BTO 1024 345 PLGBC

Panattoni Danfoss BTO to wysoce efektywny energetycznie kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy o powierzchni 13 tys. mkw. Inwestycja powstała w Grodzisku Mazowieckim dla Danfoss Poland, polskiej filii duńskiego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych dla chłodnictwa, klimatyzacji i ogrzewnictwa.

Fabryka dla firmy Danfoss została zrealizowana w taki sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii oraz wykorzystać tzw. „zyski ciepła” pochodzące z procesów produkcyjnych, z agregatów wody lodowej oraz sprężarek powietrza, co pozwala efektywnie ogrzać hale i biura oraz przygotować ciepłą wodę użytkową. W okresach przejściowych i zimowym podstawowym źródłem ogrzewania są pompy ciepła, wspomagane przez odzysk ciepła z powyższych procesów. Instalacje grzewcze, chłodnicze i wentylacyjne oraz maszyny produkcyjne zasilane są zieloną energią elektryczną. Wszystkie instalacje techniczne w grodziskiej inwestycji kontrolowane są przez zaawansowany system zarządzania budynkiem BMS, co dodatkowo wspiera poprawę efektywności energetycznej i eksploatację całego obiektu. Konstrukcja budynków hali produkcyjnej i magazynu jest przygotowana pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Deweloper zwiększył również izolacyjność hali, by ograniczyć straty energii cieplnej.

Fabryka Danfoss w Grodzisku przedstawi drogę do neutralności klimatycznej dla fabryk/ przemysłu w oparciu o trzy kroki, które mogą być powielane:

  • Reduce, czyli ograniczenie zużycia energii poprzez wykorzystanie rozwiązań efektywnych energetycznie w budynkach i procesach technologicznych oraz zmniejszenie strat ciepła.
  • Reuse, czyli odzysk i wykorzystanie ciepła odpadowego z procesów technologicznych na potrzeby ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
  • Re-source, czyli przejście z technologii wykorzystujących paliwa kopalne na technologie wykorzystujące energię elektryczną z OZE.

Rejestracja zakończona.

Skip to content