Internet rzeczy i rozwiązania smart dla budownictwa stają się coraz popularniejsze. Inteligentne platformy do sterowania wentylacją, oświetleniem, czy strefami bezpieczeństwa są sterowane przez komputery. Z jednej strony to szansa dla zarządców nieruchomości, z drugiej natomiast niespotykane dotąd w historii zagrożenie. Według statystyk 44% polskich firm ucierpiało finansowo z powodu ataków cybernetycznych w zeszłym roku. Dane użytkowników systemów BMS narażone są na internetowe włamania, ataki hakerów i kradzieże. Myśląc o zapewnieniu maksymalnej ochrony klientom, APA Group połączyła siły z Cyberus Labs tworząc nowy poziom cyberbezpieczeństwa aplikacji NAZCA.

9 października 2019 r. odbyła się polska premiera Systemu ELIoT Pro, przełomowego w światowej skali narzędzia, służącego do zabezpieczania procesów logowania w internecie z platformą do inteligentnego zarządzania budynkami NAZCA:

Coraz częściej słyszymy pytanie ze strony klientów o poziom bezpieczeństwa w aplikacji. Dzisiaj jest to już oczywiste, że wymaga się od nas podania informacji na temat różnego poziomu zabezpieczeń. Cyberbezpieczeństwo stało się elementem krytycznym w podejmowaniu przez inwestorów decyzji co do wyboru najlepszego systemu zarządzania budynkiem. Korzystając z bankowości internetowej, wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pokonywania różnych progów autoryzacji. Jest to skomplikowany proces. Klienci oczekują natychmiastowego działania i efektów. Nie może być to okupione brakiem zabezpieczeń. Zarządzanie automatyką budynkową musi być sprawne i komfortowe. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać intuicyjne podejście Cyberus Labs. Zaawansowany technologicznie, lecz szybki sposób autoryzacji. Natychmiastowe działanie – wyjaśnia Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group.

Pierwszy w Polsce w pełni inteligentny budynek APA Black House w Gliwicach został zabezpieczony przed cyberatakami systemem, który uważany jest przez specjalistów tworzących zabezpieczenia dla czołowych technologicznych firm czy międzynarodowych instytucji państwowych, za nie do sforsowania przez internetowych przestępców. Od teraz użytkownicy budynku mogą bezpiecznie logować się do jego systemu zarządzania, bez obaw, że ich dane zostaną przechwycone przez hakerów i wykorzystane do przejęcia kontroli nad elementami systemów Internetu Rzeczy zastosowanymi w pomieszczeniach.

Rozwiązanie katowickiej firmy Cyberus Labs zdobyło uznanie Komisji Europejskiej, otrzymując grant z programu, do którego kwalifikuje się zaledwie 5% najbardziej innowacyjnych firm w Europie. Nowy sposób uwierzytelnienia całkowicie eliminuje potrzebę używania haseł i sprawia, że przejęcie konta przez hakera staje się praktycznie niemożliwe.

Śląsk staje się europejskim HUBem cyberbezpieczeństwa. Aleksandra Latocha, Koordynator Działu Marketingu APA Group zaprasza do udziału w CYBERSEC w Katowicach 29 października 2019 r.: – Jest to największa konferencja w zakresie cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowej i Wschodniej, która będzie miała miejsce na terenie MCK w Katowicach. Wtedy również nastąpi internetowe połączenie z konferencją IoT Solutions World Congress w Barcelonie i odbędzie się światowa premiera polskiego systemu ELIoT PRO. A nasz gliwicki showroom technologiczny APA Black House jeszcze przed oficjalnym światowym pokazem tego rozwiązania, już jest nim zabezpieczony.

Podobne informacje