Biofilia w przestrzeniach biurowych jest aktualnie bardzo modna. Ale czy wystarczy powiesić tapetę z roślinnym wzorem, żeby stworzyć komfortowe warunki do pracy? 4Nature System – Wertykalni, firma wprowadzająca naturę do biur, uważa, że takie elementy dekoracyjne na pewno przybliżają naturę do człowieka, jednak nigdy nie zapewnią pełnego dobroczynnego wpływu, jaki daje bezpośredni kontakt z żywą roślinnością. Rośliny stosowane w biurach pozytywnie wpływają na komfort pracy – m.in. nawilżają i oczyszczają powietrze oraz poprawiają akustykę pomieszczeń. Bezpośredni kontakt z żywą roślinnością działa kojąco na człowieka, redukując stres oraz poprawiając samopoczucie.

4Nature Basic to nowa linia gotowych produktów, stworzonych przez 4Nature System – Wertykalni, dopasowana do potrzeb pracowników biurowych. Charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością. W stojakach 4Nature Basic autorska technologia wertykalnej uprawy roślin 4Nature System jest zamknięta aluminiową ramą w stylu LOFT. Produkt jest idealnym rozwiązaniem, wprowadzającym naturę do biur, w których nie ma miejsca na dużą zieloną ścianę. Spośród dostępnych 6 opcji i 9 rozmiarów można wybrać te modele 4Nature Basic, które wpasują się w wolną przestrzeń danego biura, bez konieczności zmiany aranżacji przestrzeni. Stojaki mogą być zastosowane jako ścianki dzielące przestrzeń typu open space lub jako mobilne ścianki przesuwne. Stelaże z roślinami można ustawić na szafkach, lub powiesić na ścianie, optymalnie wykorzystując wolną przestrzeń. Wszystkie produkty z linii 4Nature Basic spełniają funkcję naturalnego panelu akustycznego, który nie tylko wytłumia przestrzeń, ale poprzez nawilżenie i oczyszczenie poprawia jakość powietrza.

4Nature Basic bazuje na autorskiej technologii 4Nature System, która jest w trakcie procedury patentowej. Technologia łączy rośliny oczyszczające powietrze w system, który jest automatycznie sterowany i nawadniany. Dzięki temu obsługa jest prosta, a pielęgnacja roślin ograniczona do minimum. Zielone ściany i produkty z technologią 4Nature System charakteryzują się wieloletnią trwałością i sprzyjają ograniczeniu kosztów utrzymania. Design i funkcjonalność zostały docenione przez jury konkursu Dobry Wzór 2018: 4Nature System – Wertykalni zostali zwycięzcami w kategorii “Najlepiej zaprojektowana usługa”.

Podobne informacje