• 12 grudnia 2022

Deklaracje środowiskowe EPD – ASSA ABLOY MERCOR DOORS

Deklaracje środowiskowe EPD – ASSA ABLOY MERCOR DOORS

Deklaracje środowiskowe EPD – ASSA ABLOY MERCOR DOORS 612 408 PLGBC

Materiał partnera

ASSA ABLOY Mercor Doors jest częścią Grupy ASSA ABLOY, globalnego lidera rozwiązań dostępowych, oferującego zamki mechaniczne i elektromechaniczne, okucia, kontrolę dostępu, automatykę, drzwi specjalistyczne i bramy. ASSA ABLOY Mercor Doors jest wiodącym producentem przeciwpożarowych drzwi stalowych, drewnianych, drzwi i ścianek profilowych, przeciwpożarowych bram i kurtyn oraz oddzieleń bez odporności ogniowej.

Deklaracje Środowiskowe III Typu (EPD – Environmental Product Declarations) są dokumentem, dostarczającym rzetelnych informacji w zakresie oddziaływania produktu na środowisko w jego cyklu życia, dzięki czemu umożliwiają projektantom, inwestorom, generalnym wykonawcom oraz konsultantom porównywanie między sobą produktów, mających to samo przeznaczenie i funkcję. Klienci coraz częściej pytają o deklaracje środowiskowe, zwłaszcza jeśli zajmują się inwestycjami certyfikowanymi w systemach oceny wielokryterialnej, takimi jak LEED czy BREEAM i na tej podstawie podejmują decyzje zakupowe.

Zrównoważony rozwój ASSA ABLOY jest obowiązkiem całej Grupy, stąd deklaracje środowiskowe produktu (EPD) i kompas zrównoważonego rozwoju ASSA ABLOY są kluczowe w zakresie ulepszania produktu w aspekcie środowiskowym. Pod koniec 2021 roku ASSA ABLOY posiadała 276 EPD w ramach głównych grup produktowych. W bieżącym roku Firma ASSA ABLOY Mercor Doors, we współpracy z Zakładem Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska ITB, opracowała deklaracje EPD na główną grupę swoich produktów, drzwi stalowe Alpe BO, EI30, EI60 i EI120.

Deklaracje zostały wydane w listopadzie 2022 roku: https://www.assaabloy.com/pl/pl/solutions/topics/bim-specification/epds.

Skip to content