Firma Armstrong wyposażyła biuro producenta stolarki okiennej firmy Domel w Łomży. Dzięki rozwiązaniom Armstrong spółka Domel może pochwalić się jednym z najbardziej ekologicznych sufitów w Polsce. Przyjazne środowisku są tu bowiem nie tylko płyty sufitowe, ale też konstrukcja, na której zostały zamontowane – cały system posiada certyfikację C2C (Cradle to Cradle®).

Podnoszenie jakości wnętrz budynków to jedna z głównych zasad, którymi Armstrong kieruje się od lat. I chodzi nie tylko o akustykę i wystrój wnętrza, równie ważne jest stworzenie przestrzeni, która będzie przyjazna dla ludzi i środowiska. Ekologiczne rozwiązania coraz chętniej wybierają też inwestorzy i architekci. W nowym biurze firmy Domel w Łomży zainstalowano system, który śmiało można nazwać najbardziej eko w Polsce. Na suficie pojawiły się płyty Perla OP 0,95 zawieszone na systemie nośnym Interlude – oba rozwiązania posiadają certyfikację Cradle to Cradle® (C2C, „od kołyski z powrotem do kołyski”). C2C jest nie tylko certyfikacją, to cała filozofia i system produkcji nakierowany na odtwarzanie i ponowne wykorzystanie produktów, które po przetworzeniu mogą ponownie w całości lub części wrócić do kolejnego cyklu życia.

Ekologia premium

Budynek firmy Domel poprzez stonowaną, chłodną elewację ze szkła i okładzin w szarej kolorystyce nawiązuje do specyfiki firmy – produkcji elementów z aluminium. Podobnie urządzono wnętrza biur. Architekci z pracowni Meteor Architects postawili na klasyczną, elegancką kolorystykę – biel, szarość, grafit i drewno w odcieniu ciemnego orzecha. Efekt czystości uzupełniają białe i czarne sufity Armstrong. – Ta czystość jest nie tylko wizualna. Zamontowane płyty Perla OP 0,95 są także przyjazne ekologicznie. Posiadają do 79 proc. materiałów z recyklingu – wyjaśnia Sylwia Rudnicka, Sales Support CEN&Scandinavia
w polskim oddziale Armstrong.

Inwestor od początku chciał, by biura były nie tylko eleganckie, ale też przyjazne dla pracowników. Na ich komfort wpływają więc także m.in. odpowiednie kształtowanie akustyki dzięki zastosowaniu sufitów Armstrong klasy A (pochłanianie dzięków), oraz fakt, iż białe płyty sufitowe charakteryzują się 85 proc. poziomem odbicia światła, co znacznie wzmacnia doświetlenie wnętrz. Jasne, akustyczne sufity zainstalowane są także w kuchni, na korytarzach i w sali konferencyjnej. We wszystkich tych wnętrzach projektanci zdecydowali się na montaż sufitów wyspowych, nie zasłaniających całego stropu od ściany do ściany.

Podobne informacje