• 19 stycznia 2022

Ekologicznie i akustycznie, czyli dwa w jednym pod marką Heradesign

Ekologicznie i akustycznie, czyli dwa w jednym pod marką Heradesign

Ekologicznie i akustycznie, czyli dwa w jednym pod marką Heradesign 1024 576 PLGBC

Materiał partnera

Wprowadzanie materiałów naturalnych do wnętrz jest już nie tylko trendem, ale koniecznością. Architekci i inwestorzy poszukujący akustycznych rozwiązań do wnętrz mogą postawić na panele z wełny drzewnej – Heradesign. Ekologiczne płyty można instalować zarówno na suficie, jak i na ścianach.

Knauf Ceiling Solutions jako lider branży akustycznych rozwiązań do wnętrz posiada setki rozwiązań. Sporą grupę w ofercie producenta stanowią klasyczne sufity podwieszane, które mają wysokie paramenty związane z ekologią, m.in. certyfikaty Cradle 2 Cradle. Czasem jednak architekci szukają czegoś odróżniającego się, materiału, który sam w sobie budzi duże zainteresowanie. Dlatego sięgają po panele z linii Heradesign – które poza naturalnym materiałem z wełny drzewnej, dają nieograniczone możliwości projektowe. Dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej, w różnych kształtach, także wycinanych pod indywidualne potrzeby.

Płyty Heradesign przeznaczone są nie tylko na sufity, ale również na ściany. Jako element akustyczno-dekoracyjny zdobią ściany biur, sal gimnastycznych czy szkół.

W jaki sposób wpływają na to, że wnętrze budynku staje się przyjazne, ekologiczne, a użytkownicy czują się w nim dobrze? Przede wszystkim poprzez kształtowanie przyjaznej akustyki, m.in. dzięki wysokiemu poziomowi pochłaniania hałasu. Płyty Heradesign posiadają też właściwości, które przyczyniają się do dobrej jakości powietrza w pomieszczeniu. Mają certyfikat nieszkodliwości biologicznej wydany przez Instytut Biologii Budowlanej w Rosenheim oraz klasę A+ w klasyfikacji LZO (Lotne Związki Organiczne).

Materiał wykorzystany do produkcji paneli pochodzi z odzysku. W zależności od modelu zawartość wełny drzewnej z recyklingu wynosi od 17 do 25%.