fbpx
  • 17 marca 2021

Global Office Park – nowa ikona Katowic w systemach Aluprof

Global Office Park – nowa ikona Katowic w systemach Aluprof

Global Office Park – nowa ikona Katowic w systemach Aluprof 1024 819 PLGBC

Materiał partnera

W stolicy Górnego Śląska powstaje wielofunkcyjny obiekt projektu architektów z Cavatina Holding. Trzy stumetrowe wieże i czwarty, niższy budynek biurowy stanowią kompleks uznawany za trendsetterską realizację na mapie Katowic. Dedykowane systemy aluminiowe we współpracy z architektami zaprojektowała firma ALUPROF z Bielska-Białej.

Transformację Górnego Śląska od lat napędza postępująca industrializacja. Swój udział w przeobrażaniu Śląska ma także ALUPROF. Global Office Park to kolejna z realizacji w systemach ALUPROF usytuowana w sercu Katowic. W rejonie ulic Mickiewicza, Sobieskiego, Dąbrówki i Zabrskiej powstaje właśnie pierwszy na Śląsku koncept typu mixed-use realizowany na tak dużą skalę.

Projekt zakłada budowę trzech wysokich na 100 metrów wież posadowionych na pięciokondygnacyjnym podium. Naprzeciwko umiejscowiono niższy, 6-piętrowy budynek. Przestrzeń podium, licząca ponad 2800 mkw., wypełni strefa gastronomiczno-usługowa zagospodarowana na wzór galerii. Wznoszące się nad nim wysokościowe bryły będą pełniły funkcję mieszkalno-biurową. W tej części powstanie aż 670 mieszkań – dla inwestorów przygotowano szeroką ofertę lokali o zróżnicowanych metrażach. Najniższy z budynków zagwarantuje aż 4 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Ekologia i komfort

Zastosowanie energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań pozwoli na dostosowanie katowickiego kompleksu do wymogów certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Wszyscy użytkownicy obiektu zyskają przestrzeń do wytchnienia od pracy czy miejskiego zgiełku w postaci strefy relaksu i zieleni, obejmującej także tarasy i patio, o łącznej powierzchni prawie 2 300 mkw. Kompleks będzie przyjazny zarówno dla zmotoryzowanych (w projekcie uwzględniono prawie 2 000 miejsc parkingowych), jak i miłośników dwóch kółek, dzięki zapewnieniu miejsc postojowych oraz kompletnej infrastruktury wraz z szatniami i prysznicami.