Kompleks mieszkaniowy Camélia w Warszawie otrzymał certyfikat HQE z oceną na poziomie Excellent. Za proces certyfikacji odpowiedzialna była DEKRA Polska, akredytowana przez międzynarodową organizację Cerway.

Camélia to inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana w Warszawie, przy ulicy Potrzebnej, na osiedlu Nowe Włochy. Oddanie jej do użytku planowane jest na IV kwartał 2018 roku.

To piąty w kraju kompleks mieszkaniowy certyfikowany w systemie HQE, jednak pierwszy który zdobył ocenę na poziomie Excellent. Wchodzi on w skład portfolio inwestycji wybudowanych przez Bouygues Immobillier Polska i certyfikowanych przez DEKRA Polska (z akredytacją CERWAY).

Wielorodzinny kompleks mieszkaniowy Camélia stworzony został tak, by sprostać potrzebom rodzin z dziećmi oraz innych mieszkańców, którym zależy na ciszy i spokoju zielonej okolicy, przy jednoczesnej dostępności komunikacyjnej miasta.

System HQE (Haute Qualité Environnementale) jest międzynarodowym standardem zarządzania jakością środowiska w budownictwie. Stosowany jest zarówno w budownictwie biurowym jak i mieszkalnym. Inwestycje budowane w schemacie HQE mogą poszczycić się tym, że aż 50% celów do spełnienia ukierunkowanych jest na człowieka. Pozostałe skupiają się na efektywności środowiskowej, jakości i przejrzystości.

Camélia została doceniona w czterech kategoriach: Energia i oszczędność, Zdrowie i bezpieczeństwo, Środowisko oraz Komfort użytkowania. Aspekty które się w nich zawierają, obejmują kwestie takie, jak stosowanie energooszczędnych rozwiązań, odpowiednie zagospodarowanie terenu, orientacja mieszkań zapewniająca optymalną dawkę światła naturalnego czy też lepsze parametry izolacji termicznej i akustycznej mieszkań.

DEKRA to jedyna w Polsce firma posiadająca uprawnienia do przyznawania certyfikatu HQE dla inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych oraz do prowadzenia autoryzowanych szkoleń przygotowujących do pełnienia roli referenta HQE.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie DEKRA

Podobne informacje