• 12 kwietnia 2022

Kompleksy Business Garden przyjazne cyklistom

Kompleksy Business Garden przyjazne cyklistom

Kompleksy Business Garden przyjazne cyklistom 1024 683 PLGBC

Materiał partnera

Vastint Poland jest częścią Grupy Vastint, międzynarodowej organizacji działającej na europejskim rynku nieruchomości od ponad 30 lat. Filary działalności firmy to zarządzanie portfelem nieruchomości oraz rozwój projektów biurowych, mieszkaniowych i hotelowych, które zapewniają komfortowe, a także zrównoważone środowisko życia, pracy i wypoczynku. Firma jest członkiem PLGBC, gdzie aktywnie wspiera inicjatywy tej organizacji i uczestniczy w promowaniu zrównoważonego budownictwa.

Wychodząc naprzeciw zdrowym i ekologicznym trendom, firma wprowadziła ułatwienia dla cyklistów. Pracownicy kompleksów Business Garden mogą za darmo wypożyczyć rowery.  Akcja pod hasłem „Ale Jazda” ma na celu zapewnienie im alternatywnego środka transportu w dojazdach do i z pracy.

Na terenie kompleksów biurowych przygotowano liczne miejsca parkingowe dla rowerzystów, do ich dyspozycji oddano także pomieszczenia z prysznicami i szafkami oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów. W sumie zapewniono 844 miejsc postojowych dla rowerów,  95 kabin prysznicowych oraz 844 szafek dla osób przyjeżdżających do pracy tym środkiem transportu.

Dwa razy do roku organizowane są Velo Days – na wiosnę̨, aby pomóc rozpocząć sezon kolarski i zadbać o swoje dwa kółka oraz jesienią̨, gdy pracownicy mogą przekazać swoje rowery do przeglądu i odpowiednio je przygotować na sezon zimowy. Pracownicy przyjeżdżają tego dnia licznie na swoich jednośladach, a dodatkowe atrakcje i sportowa rywalizacja pomiędzy uczestnikami tworzą przyjemną piknikową atmosferę w środku dnia pracy.

Uruchomiono także prywatną stację bezpłatnego wypożyczania rowerów. Akcja jest prowadzona pod nazwą „Ale Jazda” trwa przez okres wiosenno-letni (od kwietnia do września).

W przeciwieństwie do innych systemów rowerów publicznych, wdrożone przez Vastint rozwiązanie nie wymaga dedykowanych miejsc parkingowych na terenie miasta. W okresie wynajmu, osoby korzystające z rowerów mogą zostawiać je w dowolnym miejscu – na ulicy, przed domem lub na stacji metra. Dopiero na koniec 72-godzinnego okresu wynajmu, rower musi być doprowadzony na miejsce postojowe na terenie ogrodów Business Garden.

Takie rozwiązanie sprawdza się̨ szczególnie dla osób dojeżdżających spoza miast: wysiadający z pociągów podmiejskich sprawnie przesiadają̨ się̨ na rower i tak docierają̨ bezpośrednio do pracy.

Dzięki aktywności naszych najemców w programie Ale Jazda w roku 2021, udało nam się zaoszczędzić 1400 kg CO2 w porównaniu do średniej emisji CO2 zwykłego 4-drzwiowego sedana. Do naszych najbardziej aktywnych najemców w tym sezonie należą Capgemini, Santander i Credit-Agricole.

Od momentu uruchomienia tegorocznego programu wypożyczania rowerów Ale Jazda w kompleksach Business Garden, nasi najemcy przejechali łącznie około 8880 kilometrów (od kwietnia do czerwca), co odpowiada około 2,5 przejazdom wokół polskiej granicy.

Skip to content