• 11 października 2021

Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej

Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej

Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej 1024 793 PLGBC

Materiał partnera

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, realizuje ostatni etap zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim, na terenie kampusu firmy we współpracy z generalnym wykonawcą, firmą Dekpol. Deweloper dostarczył już 12 000 m kw., a w budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy oraz 1000 m kw. części produkcyjnej. Sprawna realizacja pozwala na efektywną relokację linii produkcyjnych i środków firmy Danfoss z Danii oraz utrzymanie ciągłości produkcji. Inwestycja została wyposażona w szereg zrównoważonych rozwiązań oraz system zarządzania budynkiem BMS, a jej ukończenie przewidziane jest na koniec listopada 2021.

Panattoni realizuje ostatni etap budowy zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland – oddziału duńskiego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych m.in. dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, branży napędowej czy maszyn mobilnych. Inwestycja powstaje w Grodzisku Mazowieckim na terenie kampusu firmy Danfoss, a sprawna realizacja pozwala na regularną relokację sprzętu z fabryki przedsiębiorstwa w Danii. W budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy i 1000 m kw. powierzchni produkcyjnej, a całość zostanie ukończona w listopadzie br. Dotychczas deweloper dostarczył 12 000 m kw. Na 9000 m kw. części produkcyjnej powstanie aż 45 linii, na których Danfoss Poland będzie wytwarzać m.in. energooszczędne przemysłowe i chłodnicze zawory elektromagnetyczne. Rozwiązania te rewolucjonizują branżę i pozwalają użytkownikom na realizowanie zrównoważonych celów, wpływając na oszczędność zasobów, wody i energii oraz ograniczenia strat żywności. Powierzchnia biurowo-socjalna zajęła 2300 m kw., zaś 1300 m kw. – budynek techniczny.

OBIEKT W SŁUŻBIE AMBITNYCH EKOLOGICZNYCH CELÓW 

Grupa Danfoss, podobnie jak Panattoni, stawia sobie ambitne cele klimatyczne. Planuje osiągnięcie neutralności emisyjnej CO2 wszystkich działań biznesowych już w 2030 r. Dlatego deweloper przygotowuje obiekt w Grodzisku Mazowieckim zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju, wyposażając go w liczne ekologiczne rozwiązania. Sama inwestycja znacznie przewyższa wymagane parametry WT2021, dotyczące energooszczędności budynku. W jej eksploatacji zastosowany zostanie system odzysku ciepła z agregatów wody lodowej oraz ze sprężarek powietrza, co pozwoli w efektywny sposób zarówno przygotować ciepłą wodę użytkową, jak i ogrzać hale i biura. Ponadto deweloper zainstalował pompy ciepła oraz elektryczne kotły, które pozwolą pokryć zapotrzebowanie w szczytowych okresach. Danfoss skorzysta również z wentylacji z rekuperacją. Panattoni przygotowało także konstrukcję dachu pod instalację fotowoltaiczną. Całość będzie kontrolowana przez zaawansowany system zarządzania budynkiem BMS. Obiekt napędzi energia z odnawialnych źródeł, co jest naturalnym następstwem strategii Danfoss Poland. Firma od 2019 współpracuje z dostawcą, którego miks składa się w 98 proc. z OZE.

Skip to content