• 9 maja 2023

Ocena zrównoważonego rozwoju: Złoty Medal Ecovadis dla grupy Zumtobel

Ocena zrównoważonego rozwoju: Złoty Medal Ecovadis dla grupy Zumtobel

Ocena zrównoważonego rozwoju: Złoty Medal Ecovadis dla grupy Zumtobel 1024 1024 PLGBC

Materiał partnera

Grupa Zumtobel po raz kolejny otrzymała Złoty Medal EcoVadis. Pomimo podwyższonej skali oceny i bardziej rygorystycznych kryteriów Grupie udało się utrzymać złoty status. Nowy wynik plasuje Zumtobel w pierwszym procencie w zestawieniu firm z tej samej branży. Wraz z przejściem ze statusu srebrnego na złoty pod koniec 2021 roku, ponowne przyznanie Złotego Medalu przez EcoVadis potwierdza, że Grupa Zumtobel jest na właściwej drodze w realizacji swojego planu dotyczącego zrównoważonego rozwoju.

– Ocena dokonana przez niezależną i działającą na całym świecie agencję ratingową ma dla naszej firmy ogromne znaczenie. Widzimy, że w naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju obraliśmy właściwą i skuteczną drogę. Nasz zespół ds. zrównoważonego rozwoju i wszystkie zaangażowane działy wnoszą duży wkład w realizację naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, co przynosi korzyści nie tylko środowisku, ale także naszym klientom i partnerom – mówi Alfred Felder, prezes zarządu grupy Zumtobel.

Grupa Zumtobel poprawiła swój ogólny wynik z 71 do 75 punktów. Przedsiębiorstwo oświetleniowe wyróżniło się szczególnie w dziedzinie zrównoważonego zaopatrzenia: dzięki poprawie o 20 punktów Grupa Zumtobel znajduje się obecnie w pierwszym procencie w tym obszarze.

O EcoVadis

EcoVadis jest niezależną firmą ratingową oceniającą działania i praktyki dostawców w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu. Została założona w 2007 roku i ocenia wyniki firm w kategoriach Środowisko, Praca i Prawa Człowieka, Zrównoważone Zamówienia oraz Etyka. Ocena oparta jest na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, takich jak Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact oraz ISO 26000. Ponad 100 000 firm z ponad 175 krajów i 200 branż regularnie poddaje ocenie EcoVadis swój łańcuch wartości.

 

Opracowanie: ZG Lighting Polska

Skip to content