• 10 lutego 2022

Panattoni otwiera nowoczesne centrum dystrybucyjne firmy Action w Bieruniu

Panattoni otwiera nowoczesne centrum dystrybucyjne firmy Action w Bieruniu

Panattoni otwiera nowoczesne centrum dystrybucyjne firmy Action w Bieruniu 640 335 PLGBC

Materiał partnera

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o oficjalnym otwarciu nowego centrum logistycznego firmy Action w Bieruniu koło Tych. Obiekt o powierzchni 60 800 mkw. powstał jako BTS i został wybudowany w rekordowym czasie. Inwestycja przeszła certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent i wśród polskich obiektów tej kategorii zdobyła najwyższą jak dotąd notę na tym poziomie, bo aż 77,1 proc. W obiekcie docelowo pracę znajdzie około 200 osób.

Akcja z Action

Oficjalne otwarcie budynku odbyło się 9 lutego 2022 r. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Bierunia, a także partnerzy oraz pracownicy Action. Wybudowany przez Panattoni obiekt pełni rolę nowego centrum dystrybucyjno-logistycznego firmy Action, międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych, wywodzącej się z Holandii.

Zielony rekord

Panattoni nie tylko spełniło wysokie wymagania Action co do powierzchni i lokalizacji, ale również w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obiekt uzyskał certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent i to z rekordową jak dotąd liczbą punktów w tej kategorii w Polsce – 77,1 proc. To przede wszystkim zasługa zielonych rozwiązań w zakresie wody (w tym jej retencjonowania i rozsączania na terenie inwestycji), energii (m.in. zastosowanie paneli fotowoltaicznych), użytych materiałów czy recyklingu odpadów na poziomie 100 proc.