• 11 lutego 2021

Panattoni Park Kraków East II w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem

Panattoni Park Kraków East II w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem

Panattoni Park Kraków East II w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem 1024 650 PLGBC

Materiał Partnera

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o kolejnym parku w Małopolsce. Tym razem deweloper postawił na wschodnią część aglomeracji krakowskiej tuż przy węźle Targowisko A4, gdzie realizuje Panattoni Park Kraków East II o powierzchni blisko 19 000 mkw. Pierwszy najemca – firma KENIG Spedition już na przełomie lipca i sierpnia br. zajmie 9200 mkw., prowadząc procesy zarówno logistyczne, jak i serwisowo-produkcyjne dla swoich klientów – producentów palet i opakowań.

Obiekt to przykład nowoczesnego obiektu multi-tenant dedykowanego różnym procesom, o czym świadczy obecność KENIG Spedition. Najemca skorzysta z 9 200 mkw., które zostaną podzielone na dwie niezależne od siebie części, zgodnie z realizowanymi procesami dla klientów firmy. W pierwszej, oprócz magazynowania, prowadzony będzie serwis palet, łącznie z ich malowaniem. W tym celu powstanie linia produkcyjno-naprawcza o długości 300 m, a przy budynku znajdzie się specjalna wiata na składowanie palet. W drugiej części KENIG Spedition będzie sortować opakowania – m.in. puszki, butelki i przekładki – łącznie z myciem wybranych grup asortymentowych. W tej części będzie obowiązywać kontrola wilgotności powietrza.

Panattoni Park Kraków East II, jak wszystkie nowopowstające inwestycje Panattoni w ramach portfolio własnych parków, przejdzie proces certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Aby ubiegać się o tę ocenę, Panattoni już na etapie zarządzania samym projektem wdrożyło odpowiednie rozwiązania ulepszające specyfikację, konserwację i eksploatację budynku przez cały okres korzystania z inwestycji. Realizacja parku będzie wymagać od podwykonawców posiadania systemu ISO 14001, a ponadto deweloper stawia na produkty budowlane z dobrowolną Deklaracją Środowiskową Produktu (EPD), czy z certyfikacją łańcucha pochodzenia produktu zgodną z wymaganiami PEFC i FSC dla produktów zawierających surowce leśne. Wokół przeszklonych biur budynku powstaną przestrzenie zielone i strefy relaksu, infrastruktura rowerowa, a roślinność będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych. Ze względu na stałe miejsca pracy dedykowane procesom produkcyjno-serwisowym, powierzchnia dla Kenig Spedition będzie miała zwiększony dostęp do światła dziennego.