• 1 lutego 2021

Panattoni zakończyło budowę fabryki dla Phoenix Contact E-Mobility, lidera w branży elektromobilności

Panattoni zakończyło budowę fabryki dla Phoenix Contact E-Mobility, lidera w branży elektromobilności

Panattoni zakończyło budowę fabryki dla Phoenix Contact E-Mobility, lidera w branży elektromobilności 1024 683 PLGBC

Materiał Partnera

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakończył budowę obiektu typu BTS dla Phoenix Contact E-Mobility w Rzeszowie. Mimo utrudnień w starcie budowy związanych m.in. z drugą falą pandemii, obiekt powstał zgodnie z terminem, w czym wielka zasługa starostwa powiatowego w Rzeszowie. Na 15 000 mkw. będą wytwarzane i testowane ultranowoczesne systemy ładowania pojazdów elektrycznych dla światowych odbiorców i operatorów infrastruktury elektromobilności. Urządzenia produkowane przez Phoenix Contact E-Mobility, w tym typu High Power Charging to wiodące rozwiązanie m.in. w Europie, które zapewnia szybkie i bezpieczne ładowanie aut elektrycznych. W nowo powstałym zakładzie znajdzie się również dział rozwoju nowych produktów i technologii klienta.

Fabryka systemów ładowania AC i DC powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko w rekordowym tempie. Start budowy opóźnił się o ponad miesiąc, zaś sama budowa trwała rekordowe 5 miesięcy, dzięki czemu oddanie fabryki firmie Phoenix Contact E-Mobility nastąpiło zgodnie z harmonogramem, czyli 21 grudnia 2020. Utrzymanie tak zdyscyplinowanego trybu realizacji nie byłoby możliwe bez aktywnego udziału wszystkich zaangażowanych podmiotów.
Nowa fabryka Phoenix Contact E-Mobility powstała jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie światowych graczy rynku elektromobilności.
Zakład zajmuje łączną powierzchnię 15 000 mkw., z czego 14 000 mkw. to powierzchnia produkcyjno-magazynowa, a 1000 – biurowa. Plan zakłada rozpoczęcie produkcji już w pierwszym kwartale 2021 roku, a w ciągu najbliższych kilku lat w fabryce znajdzie pracę ponad 250 pracowników. Zgodnie z przyjętą przez Panattoni strategią zrównoważonego rozwoju, budynek jest też przyjazny środowisku i podlega certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Skip to content