• 6 marca 2023

Pierwszy brytyjski budynek, w którym zastosowano profile stalowe z XCarb®

Pierwszy brytyjski budynek, w którym zastosowano profile stalowe z XCarb®

Pierwszy brytyjski budynek, w którym zastosowano profile stalowe z XCarb® 600 400 PLGBC

Materiał partnera

Pierwszym brytyjskim budynkiem, w którym zastosowano walcowane profile stalowe XCarb® z recyklingu i przy użyciu odnawialnych źródeł energii (RRP), jest magazyn o konstrukcji stalowej.

Barrett Steel jest jedną z największych brytyjskich firm składujących stal i obracających nią. W ramach swojego niedawnego projektu rozbudowy w Scunthorpe w Wielkiej Brytanii, do nowego centrum dystrybucyjnego o powierzchni 18 500 mkw w Groveport, wybrała kształtowniki stalowe XCarb® RRP.

Szacowana redukcja emisji CO2: 1 408 t

Latem 2022 r., 650 ton kształtowników XCarb® RRP zostało dostarczonych do Barrett Steel z hut ArcelorMittal Europe – Long Products w Luksemburgu (Belval i Differdange) i Hiszpanii (Olaberria i Bergara).

Kształtowniki XCarb® RRP powstają w elektrycznym piecu łukowym (EAF) wypełnionym w 100% stalą pochodzącą z recyklingu i zasilanym w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł wiatrowych i słonecznych, podłączonym do tej samej sieci, co zakłady ArcelorMittal. Dzięki temu połączeniu, kształtowniki XCarb® RRP charakteryzują się bardzo niskim poziomem emisji dwutlenku węgla, wynoszącym 333 kg CO2e na tonę gotowej stali dla faz [A1-A3], co potwierdza certyfikowana przez trzecią stronę Deklaracja Środowiskowa Produktu.

650 ton kształtowników ze stali XCarb® RRP użytych do budowy ramy nośnej budynku Barrett Steel, posiada wbudowany ślad węglowy 216 t CO₂e, co w porównaniu z materiałem wyprodukowanym w wielkim piecu daje szacunkową oszczędność 1 408 t CO₂e.

Guy Barrett, Dyrektor ds. Zakupów Grupy mówi: – Będąc w stanie zrealizować projekt przy użyciu ramy ze stali konstrukcyjnej o niskiej emisji węgla, pierwszej tego rodzaju w Wielkiej Brytanii, nie tylko demonstrujemy nasze zaangażowanie w realizację własnych celów zerowych netto, ale także pokazujemy namacalną odpowiedź na pytania stawiane przez klientów i wykonawców w branży.

Oprócz wyboru stali firmy ArcelorMittal ze względu na jej najniższy na rynku ślad CO2e, centrum wykorzystuje energooszczędne oprawy oświetleniowe LED, zostało także zaprojektowane z myślą o przyszłej instalacji paneli fotowoltaicznych.

Nowy węzeł dystrybucyjny został zaprojektowany tak, aby pomieścić 20 000 ton stali konstrukcyjnej, co ponad dwukrotnie zwiększa obecną pojemność zakładu w Groveport.

O Barrett Steel

Posiadająca długą tradycję firma Barrett Steel jest firmą rodzinną w szóstym pokoleniu, która oferuje 100kt stali w magazynie z szerokim zakresem możliwości przetwarzania i szybką dostawą przy użyciu własnej floty transportowej i sieci centrów serwisowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Celem Barrett jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do roku 2035, a budowa zakładu w Groveport z wykorzystaniem stali XCarb® RRP firmy ArcelorMittal podkreśla zaangażowanie Grupy w ochronę środowiska i realizację celów zerowej emisji dwutlenku węgla.

Skip to content