ZDROWE ZIELONE BIURA

GBMixer logo

DATA: 5 czerwca 2018

MIEJSCE: Warszawa, biuro JLL w Warsaw Spire, Plac Europejski 1

GODZINA: 14.00-16.00

OPIS SPOTKANIA:

Przestrzeń biurowa powinna inspirować, pobudzać kreatywność, ułatwiać nawiązywanie kontaktów i wymianę informacji. W najnowszym Raporcie PLGBC 2018 Zdrowe zielone biura omówiliśmy 7 obszarów zrównoważonej powierzchni biurowej. To inspiracja dla zintegrowanego podejścia w zrównoważonym projektowaniu i użytkowaniu biura. To ludzie znajdują się w samym sercu środowiska naturalnego – są kluczem do osiągnięcia radykalnej zmiany w naszych przestrzeniach.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY

Podczas spotkania nastąpi PREMIERA raportu PLGBC: Zdrowe zielone biura.

ZAGADNIENIA:

W biurze JLL wdrożono szereg rozwiązań sprzyjających oszczędnościom energii elektrycznej przy jednoczesnej dbałości o komfort użytkownika. Biuro JLL zajmuje obecnie 8 pięter w biurowcu Warsaw Spire (docelowo firma zajmie 9 pięter), flagowej inwestycji Ghelamco. Kompleks posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Część merytoryczna:

Zdrowe zielone biura
Ekspert: Alicja Kuczera

Raport w pigułce
Ekspert: Grupa robocza PLGBC

Ekologiczne biuro JLL. Certyfikacja BREEAM – studium przypadku
Ekspert: Regina Gul

 

Networking oraz zwiedzanie biura:

Jesteś bardziej tym, co wiesz i kto Cię zna, niż tym, kogo znasz ty sam. Innymi słowy, we współczesnym biznesie najistotniejsze są odpowiednie kontakty. To właśnie zapewniają spotkania PLGBC w ramach PLGBC Green Business MIXER.

PROWADZĄCY:

Regina Gul

Regina Gul odpowiada przede wszystkim za usługi związane z certyfikacją LEED i BREEAM, a także nadzór i doradztwo budowlane. Posiada uprawnienia do przeprowadzania audytów energetycznych oraz procesów ekologicznej certyfikacji LEED i BREEAM dla budynków komercyjnych, zarówno nowo powstających, jak już istniejących (LEED Accredited Professional, International BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor). Regina jest Członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Regina ma ponad 15 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych.

Alicja Kuczera

Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Posiada 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, Dyrektor Handlowy w firmie Fortress S.A. oraz Project Manager w Erican Group w Malezji.

Wiceprzewodnicząca Europe Regional Network w ramach World Green Building Council.

Zrównoważony rozwój zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Jest autorką pracy dyplomowej w ramach studiów MBA związanej z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.

Obszarem zrównoważonego budownictwa, który szczególnie zajmuje Alicję jest wpływ zielonych budynków na zdrowie i komfort pracy, a co za tym idzie – na efektywność ludzi w nich pracujących i mieszkających.
Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży zielonego budownictwa. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.

Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 72 kraje ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.

Podobne informacje