W dniach 10-11 września, Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy zgromadzi najważniejszych przedstawicieli branży, a Strefa Termomodernizacji i Efektywności Energetycznej będzie idealnym dopełnieniem całości. PLGBC jest Patronem Merytorycznym wydarzenia – ekspert stowarzyszenia podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas Forum Budynek Energooszczędny.

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących. 11 września br. odbędzie się już IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce, która organizowana jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki. Efektem współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilności (PSEM) będzie Kongres Clean Air. Kongres zaprezentuje nowe rozwiązania w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, nowoczesne, niskoemisyjne paliwa z biomasy, czyli nowe możliwości biznesowe i środowiskowe. Zaprezentowane będą także nowe modele gospodarki niskoemisyjnej oparte na GOZ. Elektromobilność będzie tematem wiodącym tego kongresu. Poruszone zostaną takie kwestie jak: elektromobilność – motor dla rozwoju innowacji, model biznesowy – czy to się opłaca, zielona energia dla elektryka – rozwiązania, pieniądze na inwestycje w e-mobility, polskie rozwiązania dla elektromobilności – dobre, bo polskie, oraz sposoby wdrażania elektromobilności – dobre praktyki zagraniczne.

Pierwszego dnia Targów RE-Energy odbędzie się również Forum Budynek Energooszczędny w praktyce, w ramach którego wystawcy i eksperci z branży zaprezentują innowacyjne rozwiązania. Natomiast Forum Elektromobilności będzie platformą prezentacji z jednej strony innowacji w szeroko pojętej branży pojazdów elektrycznych, a z drugiej – infrastruktury. Już po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce, który jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce. Przygotowano także konferencję „Czysta energia, czyste powietrze w mieście”. Podczas tego wydarzenia uczestnicy poznają przykłady dobrych praktyk z Polski i zagranicy związanych z wykorzystaniem OZE w przestrzeni miejskiej w celu wsparcia i odciążenia miejskiej sieci energetycznej, a w konsekwencji – zadbania również o jakość powietrza.

Wspólnie z Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego przygotowywana jest konferencja „Budynki użyteczności publicznej w świetle przepisów UE”. Na Forum pomp ciepła będą prezentowane innowacje branżowe, a na Forum PV eksperci zwrócą uwagę na aspekt, jak nie instalować i czego należy unikać w instalacjach fotowoltaicznych. To będzie spotkanie branży wypełnione wyjątkowo bogatym programem merytorycznym, wieloma dyskusjami i wymianą wiedzy i doświadczeń.

Więcej informacji na stronie www.reenergyexpo.pl

Podobne informacje